| Part Number | BUK9222-55A,127 |
| Manufacturer | Nexperia |
| Lifecycle | New from this manufacturer |
| Delivery | DHL、UPS、FedEx、Registered Mail |
| Payment | T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union |
| More Information | BUK9222-55A,127 More Information |
| ECAD | Request Free CAD Models |
| Remark | Manufacturer: Nexperia. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications. |
| Mount | Surface Mount |
| Rise Time | 124 ns |
| Case/Package | TO-252-3 |
| Input Capacitance | 2.21 nF |
| Turn-Off Delay Time | 92 ns |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 15 V |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 55 V |
| Products Category | Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single |
| Qty | 742 In Stock |
| Fall Time | 93 ns |
| Rds On Max | 20 mΩ |
| Number of Pins | 3 |
| Turn-On Delay Time | 19 ns |
| Max Power Dissipation | 103 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Continuous Drain Current (ID) | 48 A |