China BUK9222-55A,127
China BUK9222-55A,127
  1. China BUK9222-55A,127
BUK9222-55A,127
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Part Number BUK9222-55A,127
Manufacturer Nexperia
Lifecycle New from this manufacturer
Delivery DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information BUK9222-55A,127 More Information
ECAD Request Free CAD Models
Remark Manufacturer: Nexperia. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount Surface Mount
Rise Time 124 ns
Case/Package TO-252-3
Input Capacitance 2.21 nF
Turn-Off Delay Time 92 ns
Max Operating Temperature 175 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) 15 V
Drain to Source Voltage (Vdss) 55 V
Products Category Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty 742 In Stock
Applications Hybrid, electric & powertrain systems Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Fall Time 93 ns
Rds On Max 20 mΩ
Number of Pins 3
Turn-On Delay Time 19 ns
Max Power Dissipation 103 W
Min Operating Temperature -55 °C
Continuous Drain Current (ID) 48 A