| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1-10 pcs, 4-6 weeks |
| Delivery Time | 20-30 working days |
| Packaging Details | wooden box |
| Load (kg) | 30 |
| Weight (kg) | 45 |
| Table diameter (mm) | Φ205 |
| Dimensions (mm) | 368x138x362 |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | ZDFT-360A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1-10 pcs, 4-6 weeks |
| Delivery Time | 20-30 working days | Packaging Details | wooden box |
| Load (kg) | 30 | Weight (kg) | 45 |
| Table diameter (mm) | Φ205 | Dimensions (mm) | 368x138x362 |
| Brand Name | RUYA | Model Number | ZDFT-360A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Indexing Table Automatic ,Indexing Table Multi Tooth ,ZDFT-360A indexing turntable | ||
The ZDFT-360A Program-controlled Automatic Multi-tooth Indexing Table consists of a multi-tooth indexing table and a set of segmented drum wheel reading systems, achieving the highest resolution of angle readings up to 0.1" on both fixed and movable reading sleeves. This system is suitable for measurement sites where continuous readings are required.
The program-controlled multi-tooth indexing table is operated by a computer-controlled stepper motor that manages the lifting and rotation of the upper tooth disc. This enables the multi-tooth indexing table to be controlled via programming for automated testing applications.
| Model | ZDFT-360A |
|---|---|
| Table diameter (mm) | Φ205 |
| Dimensions (mm) | 368*138*362 |
| Accuracy - Vertical use | 0.5" |
| Accuracy - Horizontal use | 1" |
| Angle Measuring Repeatability Accuracy | 0.2" |
| Load (kg) | 30 |
| Weight (kg) | 45 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!