| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets,4 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ |
| Temperature Range | -50°C~+120°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| imensions Inside The Box | 450mm x 450mmx 450mm |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 3DT400FZ/WK |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets,4 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg | Table Diameter | Ф400mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ | Perpendicularity | ±3″ |
| Temperature Range | -50°C~+120°C | Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C | Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min | imensions Inside The Box | 450mm x 450mmx 450mm |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 3DT400FZ/WK |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 3DT400FZ/WK temperature control turntable ,3 Axis temperature control turntable ,temperature control 3 axis turntable | ||
The 3DT400FZ/WK 3-axis Simulation Temperature Control Turntable is a highly integrated experimental equipment designed for product and environmental adaptability testing across various industries including aerospace, automobile manufacturing, and materials science. This advanced system simulates complex real-world environmental conditions such as temperature, humidity, and vibration to thoroughly evaluate product performance and reliability under challenging operational scenarios.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Three-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Three-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~1800°/s Middle frame: 0.01°/s~500°/s Outer frame: 0.01°/s~500°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥2000°/s² Middle frame: ≥1200°/s² Outer frame: ≥800°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| System Bandwidth (Double Ten) | Inner frame: 12Hz Middle frame: ≥6Hz Outer frame: ≥6Hz |
| Temperature Range | -50°C~+120°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| Dimensions Inside The Box | 450mm x 450mm x 450mm |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!