| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15Kg |
| Table Diameter | Ф320mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Positioning Error( outer frame) | ±5″ |
| Positioning Error( inner frame) | ±6″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 3DT320-A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
3DT350-B High Precision Three Axis Simulation Inertial Test Electric Turntable
3DT420 Three-Axis Turntable with max 65Kg Load Capacity for Calibration Testing
3DT650-A Three Axis Navigation Anti Interference Test Turntable with 20Kg Load
3DT500-AH 3 Axis Turntable with 50Kg Load Weight 0.02mm Table Flatness Electric
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15Kg | Table Diameter | Ф320mm |
| Table Flatness | 0.02mm | Table Runout | 0.02mm |
| Positioning Error( outer frame) | ±5″ | Positioning Error( inner frame) | ±6″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball | Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 3DT320-A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 3DT320-A 3 Axis Turntable ,Small Tabletop 3 Axis Turntable ,Electric Inertial Navigation Test Turntable | ||
The 3DT320-A Small Tabletop Three-axis Electric Turntable is a high-precision, multi-functional three-axis testing equipment designed for simulation tests of attitude motion. This versatile system is ideal for testing and calibration of inertial combinations and devices, featuring both position and rate functions.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 15Kg |
| Table Diameter | Ф320mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Three-Axis | ±5″ |
| Perpendicularity Of Three-Axis | ±6″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±5″ |
| Rate Range |
Inner frame: 0.01°/s~300°/s Middle frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~200°/s |
| Rate Accuracy |
ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration |
Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥50°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!