| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ |
| Weight | ≤750Kg |
| Table body dimensions | 1320×700×960 mm |
| User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2DT450-A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Dual-axis Manual Turntable Static Attitude Simulation Inertial Calibration
IPLAT-I-01 Gyro Stabilized Platform Precise Inertial Navigation Control System
2D Hollow Rate Table with 60 mm Hollow Diameter
High-Precision Positioning 2-axis Adjustable Turntable With 300 Kg Load Capacity
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Table Diameter | Ф400mm | Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm | Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ | Weight | ≤750Kg |
| Table body dimensions | 1320×700×960 mm | User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2DT450-A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Dual Axis positioning turntables ,Electric Rate positioning turntables ,2DT450-A electric positioning turntables | ||
The 2DT450-A dual-axis electric rate position turntable integrates azimuth and pitch axes, providing fully automatic high-precision motion control. This system is widely used for performance testing in aerospace, photoelectric detection, and guidance systems. The tabletop accommodates various fixtures and is suitable for testing parts of different sizes, enabling efficient rate swing, dynamic tracking, and environmental adaptability testing to enhance product reliability and testing efficiency.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф450mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~800°/s Outer frame: 0.01°/s~300°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥200°/s² Outer frame: ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤750Kg |
| Table Body Dimensions | 1320×700×960 mm |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!