| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ |
| Display Resolution | 0.0001° |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2ST580-A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Dual-axis Manual Turntable Static Attitude Simulation Inertial Calibration
IPLAT-I-01 Gyro Stabilized Platform Precise Inertial Navigation Control System
2D Hollow Rate Table with 60 mm Hollow Diameter
High-Precision Positioning 2-axis Adjustable Turntable With 300 Kg Load Capacity
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 40Kg | Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm | Table Runout | 0.02mm |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball | Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ | Display Resolution | 0.0001° |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2ST580-A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Dual Axis Position Turntable ,Digital Display Position Turntable ,2ST580-A positioning turntables | ||
The 2ST580-A dual-axis manual digital display position turntable is a precision measurement and positioning device featuring two independently rotatable axes. This system allows manual operation of azimuth and pitch to specific angles, with corresponding angular positions displayed by independent digital display circuits that operate without mutual interference.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Angle Rotary Range | Inner frame: Continuous rotation Outer frame: ±90° |
| Display Mode | Degree: 0.0000-359.9999° Degrees, minutes and seconds: 0°0′0″-359°59′59″ Radian: 0.0000-6.2832 |
| Display Resolution | 0.0001° |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!