| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф450mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Positioning Repeatability | ±1.5″ |
| Weight | 380Kg |
| Maximum Angular Acceleration(inner) | ≥50°/s² |
| Maximum Angular Acceleration(outer) | ≥50°/s² |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2DT450GZ |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
2-STGZ600 Medium Load Tracking Turntable with 100Kg Load Weight
2DTGZ-B High Precision Dual-Degree-of-Freedom Dual Axis Turntable with 50Kg Load
2DTGZ280C Dual Axis Satellite Tracking Turntable with High-Resolution Encoder
2-STGZ100 Light Load Tracking Turntable with 10Kg Load Weight for Precision
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 30Kg | Table Diameter | Ф450mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ | Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Positioning Repeatability | ±1.5″ | Weight | 380Kg |
| Maximum Angular Acceleration(inner) | ≥50°/s² | Maximum Angular Acceleration(outer) | ≥50°/s² |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2DT450GZ |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Dual Axis tracking turntable ,Tabletop tracking turntable ,2DT450GZ dual axis turntable | ||
The 2DT450GZ dual-axis tracking turntable is a high-precision two-dimensional testing equipment featuring a dual-degree-of-freedom motion system on both azimuth (X) and pitch (Y) axes. This advanced system accurately simulates complex motion trajectories and adopts a tabletop design compatible with various precision components. Widely used in experimental scenarios including position calibration, rate swing testing, and dynamic tracking, this equipment delivers stable and reliable performance for scientific research, aerospace, and other demanding fields. It serves as an ideal platform for high-performance motion simulation and functional verification.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф450mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±1.5″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.001°/s~15°/s Outer frame: 0.001°/s~15°/s |
| Angle Rotary Range | Outer frame: ±90° Inner frame: ±170° |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥50°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| Weight | 380Kg |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!