| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф350mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Repeatability | ±2″ |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤150Kg |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2DT350-A |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Dual-axis Manual Turntable Static Attitude Simulation Inertial Calibration
IPLAT-I-01 Gyro Stabilized Platform Precise Inertial Navigation Control System
2D Hollow Rate Table with 60 mm Hollow Diameter
High-Precision Positioning 2-axis Adjustable Turntable With 300 Kg Load Capacity
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 20Kg | Table Diameter | Ф350mm |
| Table Flatness | 0.02mm | Table Runout | 0.02mm |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball | Positioning Repeatability | ±2″ |
| User Slip Ring | Customizable | Weight | ≤150Kg |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2DT350-A |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 2DT350-A Electric Turntable ,Dual Axis Electric Turntable ,Small electric turntables | ||
The dual-axis turntable consists of a mechanical table body and a measurement and control system. Featuring a U-T structure and precision mechanical shaft system, it provides position, rate, and low-frequency sinusoidal swing motion capabilities. This system delivers accurate horizontal and position benchmarks for the load being measured, offering single-axis and dual-axis positioning and rate benchmarks for static testing and calibration of inertial systems.
The turntable supports multi-position measurement and rate detection functions for inertial guidance applications, with an inertial navigation attitude test accuracy of 0.06°.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф350mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~100°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥80°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤150Kg |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!