| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ |
| Perpendicularity | ±3″ |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Repeatability | ±2″ |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤200Kg |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2DT400-A02 |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Dual-axis Manual Turntable Static Attitude Simulation Inertial Calibration
IPLAT-I-01 Gyro Stabilized Platform Precise Inertial Navigation Control System
2D Hollow Rate Table with 60 mm Hollow Diameter
High-Precision Positioning 2-axis Adjustable Turntable With 300 Kg Load Capacity
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Load Weight | 15Kg | Table Diameter | Ф400mm |
| Rotary Accuracy | ±3″ | Perpendicularity | ±3″ |
| Intersection | Ф0.5mm diameter ball | Positioning Repeatability | ±2″ |
| User Slip Ring | Customizable | Weight | ≤200Kg |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2DT400-A02 |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Electric dual axis turntable ,2DT400-A02 dual axis turntable ,High Speed 2 axis turntable | ||
The 2DT400-A02 Dual-axis Inner Ring High-speed Electric Turntable is a high-precision two-dimensional motion testing equipment equipped with dual degrees of freedom in the azimuth axis (X) and pitch axis (Y), which can realize continuous rotation and large-angle pitch adjustment. It adopts a precision servo drive system with high rigidity and low friction characteristics to ensure smooth operation and precise positioning.
This turntable is suitable for dynamic performance verification in inertial navigation, photoelectric tracking, radar testing and other fields. The table has strong load capacity, supports customized design, and meets the swing, rate tracking and position stability testing needs of various precision components. It is an ideal platform for scientific research and industrial testing.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 15Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~3600°/s Outer frame: 0.01°/s~400°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥200°/s² Outer frame: ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤200Kg |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!