| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months |
| Packaging Details | wooden box |
| Weight | <300kg |
| Load Capacity | >200kg |
| Maximum Acceleration | ≥3°/s2 |
| Tilt Rotation Error | <±3″ |
| Verticality | ≤ 5″ |
| Angular Position Positioning Accuracy | <±3″ |
| Angular Position Positioning Repeatability | <±1.5″ |
| Angular Position Positioning Resolution | <0.36″ |
| Brand Name | RUYA |
| Model Number | 2DT1000GZ |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
2-STGZ600 Medium Load Tracking Turntable with 100Kg Load Weight
2DTGZ-B High Precision Dual-Degree-of-Freedom Dual Axis Turntable with 50Kg Load
2DTGZ280C Dual Axis Satellite Tracking Turntable with High-Resolution Encoder
2-STGZ100 Light Load Tracking Turntable with 10Kg Load Weight for Precision
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | ≤3 sets, 3 months |
| Delivery Time | 3-4 months | Packaging Details | wooden box |
| Weight | <300kg | Load Capacity | >200kg |
| Maximum Acceleration | ≥3°/s2 | Tilt Rotation Error | <±3″ |
| Verticality | ≤ 5″ | Angular Position Positioning Accuracy | <±3″ |
| Angular Position Positioning Repeatability | <±1.5″ | Angular Position Positioning Resolution | <0.36″ |
| Brand Name | RUYA | Model Number | 2DT1000GZ |
| Certification | ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | Dual-axis Tracking Turntable ,2DT1000GZ Tracking Turntable ,Motion Test Tracking Turntable | ||
| Specification | Parameter |
|---|---|
| Angular Position Working Range (Mechanical) | Azimuth: ±185° Pitch: -5° to +95° |
| Angular Position Working Range (Electrical) | Azimuth: ±180° Pitch: 0° to +90° |
| Weight | <300kg |
| Load Capacity | >200kg |
| Absolute Encoder | With Zero Reference |
| Rate Range | Azimuth & Pitch: Fast motion: 5°-10°/s Slow motion: 20′/s Fine motion: 2″/s |
| Maximum Acceleration | ≥3°/s² |
| Tilt Rotation Error | <±3″ |
| Verticality | ≤5″ |
| Two-Axis Combined Pointing Accuracy | ≤5″ (System comprehensive accuracy) |
| Tracking Accuracy | 1″/10s, 2″/10min (System comprehensive accuracy) |
| Angular Position Positioning Accuracy | <±3″ |
| Angular Position Positioning Repeatability | <±1.5″ |
| Angular Position Positioning Resolution | <0.36″ |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2013
Total Annual:
10000000-20000000
Employee Number:
50~60
Ecer Certification:
Verified Supplier
Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon... Jiujiang RUYA Precision Technology Co., Ltd. was established in January 2013. It is located at the northern foot of Mount Lushan of China, a national 5A tourist attraction, and on the south bank of the Yangtze River. It is stationed in the national Jiujiang Economic and Technological Development Zon...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!