| Model Number | CBB22 334J630V P15MM |
View Detail Information
Explore similar products
CBB21 105J 250V Capacitor Good Moisture Resistance Metallized Polypropylene
CBB21 104J 400V Metallized Polypropylene Film Capacitor High Temperaturewax Seal
154J 630V Metallized Polypropylene Film Capacitor CBB21 Non Inductive Structure
Good Self Healing CBB21 683j Capacitor 400v High Pressure Low Noise
Product Specification
| Lead Type | Radial, Axial | Operating Temperature | -40°C~+85°C |
| Package Type | Tape And Reel | Lead Length | 5mm-50mm |
| Size | Diameter: 6.3mm-18mm; Length: 6.3mm-20mm | Product Name | Metallized Polypropylene Film Capacitor |
| Application | Power Supply, Automotive, Industrial | Dissipation Factor | <=0.1 |
| Place of Origin | CHINA | Model Number | CBB22 334J630V P15MM |
| Capacitance Tolerance | +/-5% |
| Mounting Type | Through-hole |
| Dissipation Factor | ≤0.1 |
| Rated Voltage | 50V-1000V |
| Insulation Resistance | ≥10000MΩ |
| Package Type | Tape And Reel |
| Lead Length | 5mm-50mm |
| Size | Diameter: 6.3mm-18mm; Length: 6.3mm-20mm |
| Lead Type | Radial, Axial |
| Capacitance | 0.01uF-2.2uF |