China Compact and robust Infineon TDB6HK180N16RR IGBT module featuring copper base
  1. China Compact and robust Infineon TDB6HK180N16RR IGBT module featuring copper base
  2. China Compact and robust Infineon TDB6HK180N16RR IGBT module featuring copper base
  3. China Compact and robust Infineon TDB6HK180N16RR IGBT module featuring copper base
Compact and robust Infineon TDB6HK180N16RR IGBT module featuring copper base
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Holding Current (Ih) 220mA
Current - Gate Trigger(Igt) 100mA
Voltage - On State(Vtm) -
Current - On State(It(RMS)) -
Peak off - state voltage(Vdrm) 1.6kV
Current - Surge(Itsm@f) 1.6kA@50Hz
SCR Type 3 SCR and 3 Diode
Operating Temperature -
Gate Trigger Voltage (Vgt) 2V
Description 3 SCR and 3 Diode 1.6kV Through Hole,107.5x45mm
Mfr. Part # TDB6HK180N16RR
Package Through Hole,107.5x45mm
Model Number TDB6HK180N16RR
Product Specification
Holding Current (Ih) 220mA Current - Gate Trigger(Igt) 100mA
Voltage - On State(Vtm) - Current - On State(It(RMS)) -
Peak off - state voltage(Vdrm) 1.6kV Current - Surge(Itsm@f) 1.6kA@50Hz
SCR Type 3 SCR and 3 Diode Operating Temperature -
Gate Trigger Voltage (Vgt) 2V Description 3 SCR and 3 Diode 1.6kV Through Hole,107.5x45mm
Mfr. Part # TDB6HK180N16RR Package Through Hole,107.5x45mm