China High voltage thyristor Littelfuse IXYS P0327WC12D with 1200 volt VDRM and 3250
  1. China High voltage thyristor Littelfuse IXYS P0327WC12D with 1200 volt VDRM and 3250
  2. China High voltage thyristor Littelfuse IXYS P0327WC12D with 1200 volt VDRM and 3250
  3. China High voltage thyristor Littelfuse IXYS P0327WC12D with 1200 volt VDRM and 3250
High voltage thyristor Littelfuse IXYS P0327WC12D with 1200 volt VDRM and 3250
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Holding Current (Ih) 600mA
Current - Gate Trigger(Igt) 200mA
Voltage - On State(Vtm) 2.17V
Current - On State(It(RMS)) 670A
Peak off - state voltage(Vdrm) 1.2kV
SCR Type 1 SCR
Operating Temperature -40℃~+125℃
Gate Trigger Voltage (Vgt) 3V
Description 600mA 200mA 1.2kV 1 SCR TO-200AB SCRs RoHS
Mfr. Part # P0327WC12D
Package TO-200AB
Model Number P0327WC12D
Product Specification
Holding Current (Ih) 600mA Current - Gate Trigger(Igt) 200mA
Voltage - On State(Vtm) 2.17V Current - On State(It(RMS)) 670A
Peak off - state voltage(Vdrm) 1.2kV SCR Type 1 SCR
Operating Temperature -40℃~+125℃ Gate Trigger Voltage (Vgt) 3V
Description 600mA 200mA 1.2kV 1 SCR TO-200AB SCRs RoHS Mfr. Part # P0327WC12D