| Mfr. Part # | GA10K4A1A |
| Model Number | GA10K4A1A |
View Detail Information
Explore similar products
Temperature Sensor NTC Thermistor KNSCHA 192NTC0010 with 4032 Chip Size and 3.0
Temperature Control Sensor Nanjing Shiheng Elec MF51B 104F3950 Glass Sealed NTC
NTC thermistor chip muRata NCP15XW222E03RC offering temperature measurement and
Power type NTC thermistor Nanjing Shiheng Elec MF72 2.5D13 featuring surge
Product Specification
| Resistance @ 25℃ | 10kΩ | Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| B Constant (25℃/100℃) | - | B Constant (25℃/85℃) | 3694K |
| B Constant (25℃/75℃) | - | B Constant Tolerance | ±0.5% |
| B Constant (25℃/50℃) | - | Description | 10kΩ ±0.5% NTC Thermistors RoHS |
| Mfr. Part # | GA10K4A1A | Model Number | GA10K4A1A |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| GA10K4A1A | DISCRETE 10K OHMS,+/-0.1C FROM 0C TO 70C | 10 k | 3694 K | 0.1C (from 0C to 70C) | -40 125 C | 76 mm | Open End | Epoxy Coated NTC Thermistor |
| GA10K4A1AM | DISCRETE 10K OHMS,+/-0.05C FROM 32 TO 44 | 10 k | Not specified | 0.05C | Not specified | Not specified | Not specified | Not specified |