China LCSC boards LCKFB GC2093 200W MIPI AF V1 compact camera module with GC2093
  1. China LCSC boards LCKFB GC2093 200W MIPI AF V1 compact camera module with GC2093
LCSC boards LCKFB GC2093 200W MIPI AF V1 compact camera module with GC2093
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Description Image Sensors, Camera RoHS
Mfr. Part # LCKFB-GC2093-200W-MIPI-AF-V1
Model Number LCKFB-GC2093-200W-MIPI-AF-V1
Product Specification
Description Image Sensors, Camera RoHS Mfr. Part # LCKFB-GC2093-200W-MIPI-AF-V1
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Not specified
  • Origin: Not specified
  • Material: Not specified
  • Color: Not specified
  • Certifications: Not specified
Technical Specifications
LCKFB-GC20x3-200W-MIPI-AF-V1-GC209343.3mmGC20931/2.91920x10801.15V~1.3V (1.2V normal)2.7V~2.9V (2.8V normal)1.7V ~2.8V (1.8V normal)6~27 MHz10 bit60fps@full size38dB-30-85-40-1252.8mx2.8mCSP
ItemRequirementInspection MethodClassification
5. Appearance Specification
LensNo visible scratches or dirt under 800100Lux light and 45-degree reflection8X MagnifierA
Flexible Printed Circuit (FPC)1) No dirt on surface, clear printing; 2) Edge burr length < 1mm, width < 0.3mm; 3) Edge notch length < 1mm, width < 0.1mm, max 2 per edge, no inward tearing sharp corners45X Microscope (Continuous Zoom)A
Outer Dimensions
HeightConforms to drawing requirementsDigital CaliperA
LengthConforms to drawing requirementsDigital CaliperA
WidthConforms to drawing requirementsDigital CaliperA
6. Image Specification
Imaging DirectionConforms to drawing requirementsTest FixtureA
Field of View (FOV)Horizontal: Vertical: Diagonal:Test Fixture, Field of View TargetA
Color DifferenceAverage color block error 20%Color Checker CardA
Chromatic Aberration (CA)< 0.5ISO12233 TargetA
Torsional Torque 1 kgf.cmTorque WrenchA
Thrust of Base 2 NThrust GaugeA
Test ItemConditions and RequirementsTest Equipment
8. Reliability Specification
Vibration TestA) Frequency: 5Hz-20Hz, 20Hz-500Hz; B) Acceleration Spectral Density: 0.96m2/s3, 0.96m2/s3, others -3db/octave; C) Duration: 60min0.5min/axis, 3 axes (X/Y/Z), Amplitude 2mmVibration Test Table