| Product name | B82793C0113N201 Ferrite core and silicone potting Common Mode Choke |
| Construction | Ferrite core |
| Type | Data and signal line chokes |
| Mount type | SMD |
| Feature | High rated currents |
| sample | free sample |
| Brand Name | Shareway |
| Model Number | B82793C0113N201 |
| Certification | CE UL RoHS ISO9001:2008 |
| Place of Origin | Guangdong China |
View Detail Information
Explore similar products
T60403-K5024-X100 Common Mode Choke High Performance Transformers For Smart
4.7mH Common Mode Choke Filter For Measurement Signals / Signal Lines
Current Compensated Common Mode Toroidal Chokes For Data / Signal Lines
SMD/SMT Common Mode Choke LPT4545ER150LP Surface Mounting For Power Supply
Product Specification
| Payment Terms | TT,Paypal | Supply Ability | 5000K.PCS/Month |
| Delivery Time | Stock or 3 weeks | Packaging Details | 1500 pcs/reel |
| Type | Data and signal line chokes | Mount type | SMD |
| Feature | High rated currents | sample | free sample |
| Brand Name | Shareway | Model Number | B82793C0113N201 |
| Certification | CE UL RoHS ISO9001:2008 | Place of Origin | Guangdong China |
B82793C0113N201 Ferrite core and silicone potting Common Mode Choke
Construction
Features
Function
Applications
Terminals
| Part NO. | LR mH | Lstray,typ nH | IR mA | Rtyp mΩ | Vtest V DC, 2 s |
| B82793C0502N201 | 0.005 | 40 | 1200 | 60 | 250 |
| B82793K0602N201 | 0.006 | 30 | 2000 | 20 | 250 |
| B82793L0602N201 | 0.006 | 250 | 2000 | 20 | 250 |
| B82793C0113N201 | 0.011 | 50 | 800 | 80 | 250 |
| B82793C0253N201 | 0.025 | 60 | 800 | 110 | 250 |
| B82793S0253N201 | 0.025 | 1400 | 800 | 110 | 250 |
| B82793S0513N201 | 0.051 | 2300 | 800 | 140 | 250 |
| For telecommunications | |||||
Technical data and measuring conditions:
| Rated voltage VR | 42 V AC (50/60 Hz) / 80 V DC |
| Rated temperature TR | 60 °C |
| Rated current IR | Referred to 50 Hz and rated temperature |
| Rated inductance LR | Measured with Agilent 4284A, 0.1 mA, 20 °C Measuring frequency: LR ≤ 1 mH = 100 kHz LR > 1 mH = 10 kHz Inductance is specified per winding. |
| Inductance tolerance | ±30% (LR ≤ 0.47 mH), –30/+50% (LR ≥ 1 mH) at 20 °C |
| Inductance decrease ΔL/L | < 10% at DC magnetic bias with IR, 20 °C |
| Stray inductance Lstray,typ | Measured with Agilent 4284A, 5 mA, 20 °C, typical values Measuring frequency: LR ≤ 11 μH = 1 MHz LR > 11 μH = 100 kHz |
| DC resistance Rtyp | Measured at 20 °C, typical values, specified per winding |
| Resistance to soldering heat | (260 ±5) °C, (10 ±1) s (to IEC 60068-2-58) Climatic category |
| Climatic category | 40/125/56 (to IEC 60068-1) |
| Storage conditions (packaged) | –25 °C … +40 °C, ≤ 75% RH |
| Weight | Approx. 0.25 g |
Shape and Dimensions:
Product picture:
HOW TO ORDER
1. Please send me your datasheet or part number you need.
2. We will offer the replacement quotation for your reference
3. The free samples are available for your approval.
4. After sample testing, we will step into the mass order.
5. The Proforma Invoice will send for your confirmation
6. After the goods finished, we send the goods to you and tell you the tracking number.
7. We will track your goods until you receive the goods.
Remarks:
1. Sample orders are avaliable.
2. Price is negotiable for orders of large quantity.
3. Customized orders (OEM/ODM orders) are avaliable.
4. Contact us for available flavors list. International Certifications:
1. ISO9001:2008
2. UL
3. Reach
4. RoHs
Our service:
1. 100% tested before shipping