China Single Model Small Smt Pick And Place Machine Ht-E6T-600 For Bulb / Downlight
  1. China Single Model Small Smt Pick And Place Machine Ht-E6T-600 For Bulb / Downlight
  2. China Single Model Small Smt Pick And Place Machine Ht-E6T-600 For Bulb / Downlight
  3. China Single Model Small Smt Pick And Place Machine Ht-E6T-600 For Bulb / Downlight
Single Model Small Smt Pick And Place Machine Ht-E6T-600 For Bulb / Downlight
  1. MOQ: 1 UNIT
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, L/C, Western Union, MoneyGram, D/P
Supply Ability 30 UNIT per month
Delivery Time Within 15 days after receive the downpayment
Packaging Details Standard export wooden case package(Can do as customers' requirement)
Application: LED light production
Applicable Components: LED chip,IC,capacitors,resistors,shaped components etc.
NO. of head: 8 PCS
Capacity Speed: 35000CPH
PCB Size: Max:350*600mm Min:50*50mm
Repeat Precision: ±0.02mm
Apply to: LED light making,(SMT machine)PCB,Hard light board or soft lamp strip,etc.
Feeder Type: Electronic feeder(double motor,more precision)
Name: smt pick and place machine/led pick and place machine/led chip mounter
No. of Feeder: 17 PCS
Brand Name ETON
Model Number HT-E6T-600
Certification CE,SIRA,CCC,ISO
Place of Origin Shenzhen,China
View Detail Information
Contact Now Ask for best deal
Get Latest Price Request a quote
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms T/T, L/C, Western Union, MoneyGram, D/P Supply Ability 30 UNIT per month
NO. of head: 8 PCS Capacity Speed: 35000CPH
PCB Size: Max:350*600mm Min:50*50mm Repeat Precision: ±0.02mm