| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 60 pcs in a carton. Carton size: 520*505*370mm, G.W.: 20.3kg. Loading quantity: 20GP:2882 pcs, 40GP:5969 pcs,40HQ:6999 pcs |
| Style | Popular Modern |
| Power source | Battery |
| Color | Black White |
| Material | ABS + PC |
| Connectivity Options | Bluetooth 6.0 |
| Battery Life | Up to 8 hours |
| Bluetooth Range | 10 meters |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-S1639 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
IP67 Waterproof Dustproof Bluetooth Speaker 5W 16H Playback TWS TF Card Portable
Portable IPX7 Wireless Speaker V6.0 8H Playback Type-C RGB Lighting Mini
IPX7 Waterproof Bluetooth Speaker 5W RGB Light TWS TF AUX 8H Playback Mini
Portable Magnetic Bluetooth 6.0 Speaker with 5W Hi-Fi Sound IPX5 Waterproof &
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 60 pcs in a carton. Carton size: 520*505*370mm, G.W.: 20.3kg. Loading quantity: 20GP:2882 pcs, 40GP:5969 pcs,40HQ:6999 pcs |
| Style | Popular Modern | Power source | Battery |
| Color | Black White | Material | ABS + PC |
| Connectivity Options | Bluetooth 6.0 | Battery Life | Up to 8 hours |
| Bluetooth Range | 10 meters | Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-S1639 | Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA | ||
| High Light | 5W waterproof bathroom speaker ,touch screen Bluetooth speaker with microphone ,IPX5 portable speaker with suction | ||
| Material | ABS + PC |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Speaker power | 5W |
| Material | ABS Plastic |
| Speaker size | 40mm |
| Waterproof rating | IPX5 |
| Product Dimensions | 243*110*40mm |
| Product Weight | 283g |
| Battery capacity | 800mAh |
| Charging time | 2 hours |
| Waterproof Rating | IPX5 |
| Battery | 400mAh |
| Charging Time | 2 – 3 hours |
| Playing time | 6-8 hours |
| Type-C | 30cm |
| Product color | Black, White |
| Gross Weight | 11kg |
| Quantity per Carton | 60 pcs |
| Gift box | 248*115*46mm |
| Outer box | 52*50.5*37cm |
| Gross weight | 20.3kg |
| Feature | TWS Ceiling speakers Portable Waterproof |
1. IPX5 Waterproof & Fogproof + Strong Adhesion
Sticks firmly to tiles, glass, or mirrors. Withstands steamy bathrooms and water splashes – no falling, no fog damage.
2. Adjustable Angle + Responsive Touch Screen
Tilt to any viewing angle and tap to control music. Easy to see, easy to use – no pressing required.
3. 5W Stunning Sound + High-Transparency Window
Crisp, room-filling audio from a 40mm driver. See the speaker inside – modern style meets great sound.
4. 8-Hour Battery + Fast Type-C Charging (2 hours)
800mAh battery lasts all day. Fully charged in just 2 hours – less waiting, more listening.
5. Ultra Lightweight (283g) + Compact Design
Easy to move from bathroom to kitchen to outdoors. Takes almost no space.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!