| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 235*420*60mm, G.W.: 5kg. Loading quantity: 20GP:47281 pcs, 40GP:97940 pcs,40HQ:114826 pcs |
| Exterior Material | ABS Plastic Shell, Matte Texture, PVC Cable |
| Button Quantity | 6 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 8 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3620 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
2.4G Bluetooth Dual Mode Wireless Mouse Ergonomic 70g Ultra Light 3200 DPI 3
6 Keys Ergonomic Wireless Mouse QX3218 Chip 5 Speed Adjustable DPI Non
Ergonomic Ultra Light 70g Wireless Mouse 2.4G Bluetooth Dual Mode 3200 DPI S201B
Portable Office Gaming Wireless Mouse 2.4G Bluetooth Dual Connection 70g
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 235*420*60mm, G.W.: 5kg. Loading quantity: 20GP:47281 pcs, 40GP:97940 pcs,40HQ:114826 pcs |
| Exterior Material | ABS Plastic Shell, Matte Texture, PVC Cable | Button Quantity | 6 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 8 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3620 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | 8 Million Clicks Bluetooth Mouse ,Dual Mode Wireless Mouse ,6 Buttons Wireless Mouse | ||
| Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Button Quantity | 6 buttons |
| Weight | approx. 80g |
| Main Chipset | QX3218 |
| DPI Levels | 800-1600-2400-3200-4000 Adjustable |
| Product Dimensions | 118*61.8*38.8mm |
| Lighting Mode | 4-Color Breathing Effect |
| Cable | 2.8mm diameter; 1.5m exposed length (PVC) |
Highlight:
1. Dual-mode connection: 2.4G Wireless + Bluetooth, freely switch for laptop, desktop, tablet and multi-device use, stable signal without lag.
2. 6-key multi-functional design, supports wired/wireless dual use, flexible operation for office and daily gaming.
3. Built-in QX3218 high-performance chipset, sensitive response and stable overall performance.
4. High-grade left and right switches, up to 8 million clicks lifespan, wear-resistant and long service life.
5. 5-level adjustable DPI (800-1600-2400-3200-4000), precise positioning, meet different usage habit.
6. Stylish 4-color breathing lighting effect, creates elegant visual atmosphere and fashionable look.
7. 1.5m thickened 2.8mm PVC cable, durable and tangle-proof, for charging and wired mode use.
8. Ultra-light about 80g, ergonomic size 118×61.8×38.8mm, comfortable palm grip, no fatigue for long-time use.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!