| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 282*395*62mm, G.W.: 5kg. Loading quantity: 20GP:40543 pcs, 40GP:83983 pcs,40HQ:98463 pcs |
| Exterior Material | ABS Plastic Shell, Matte Texture, PVC Cable |
| Button Quantity | 6 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 8 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3623 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
2.4G Bluetooth Dual Mode Wireless Mouse Ergonomic 70g Ultra Light 3200 DPI 3
2.4G Bluetooth Dual Mode Wireless Mouse 6 Buttons 4000 DPI 8 Million Clicks 4
Ergonomic Ultra Light 70g Wireless Mouse 2.4G Bluetooth Dual Mode 3200 DPI S201B
Portable Office Gaming Wireless Mouse 2.4G Bluetooth Dual Connection 70g
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 282*395*62mm, G.W.: 5kg. Loading quantity: 20GP:40543 pcs, 40GP:83983 pcs,40HQ:98463 pcs |
| Exterior Material | ABS Plastic Shell, Matte Texture, PVC Cable | Button Quantity | 6 Functional Buttons |
| Switch Lifespan | 8 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3623 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | Non-illuminated Ergonomic Wireless Mouse ,6 Keys Ergonomic Wireless Mouse ,Ergonomic Wireless Mouse | ||
| Connection Type | 2.4G Wireless + Bluetooth Dual Mode |
| Button Quantity | 6 buttons |
| Weight | approx. 80g |
| Main Chipset | QX3218 |
| DPI Levels | 800-1600-2400-3200-4000Adjustable |
| Product Dimensions | 118*61.8*38.8mm |
| Lighting Mode | 4-Color Breathing Effect |
| Cable | 2.8mm diameter; 1.5m exposed length (PVC) |
Highlight:
1. 2.4G + Bluetooth dual-mode wireless connection,easily connect with desktops, laptops, tablets and mobile phones; stable signal, anti-interference and no delay.
2. 6-button multifunctional design, flexible operation, suitable for office work, daily use and casual games.
3. Adopts high-performance QX3218 control IC, fast response and stable overall performance.
4. Premium left and right switches with 8 million clicks lifespan, ultra durable for long-term use.
5. 5-level adjustable DPI (800-1600-2400-3200-4000), precise positioning to match different usage habits and screen sizes.
6. Two styles optional: non-illuminated version & 4-color breathing lighting version, meet different aesthetic needs.
7. 1.5m thickened 2.8mm PVC cable, wear-resistant and sturdy, supports charging and wired mode usage.
8. Lightweight about 80g, ergonomic size 122.8*65.3*38.7mm, comfortable palm grip, no fatigue after long-time use.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!