| Screw Diameter | 75mm-150mm |
| Pipe Diameter | 200-5000mm |
| Service Life | 10 Years |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Driving | Customized |
| Pipe Material | HDPE, PPH |
| Machine Making Material | 304 Medical Level Stainless Steel |
| Pe Pipe Machine | Pe Spiral Winding Pipe Extrusion Line |
| Brand Name | SincereMachinery |
| Model Number | SMSP-4000 |
View Detail Information
Explore similar products
200mm-4000mm Diameter Spiral Pipe Extrusion Line Plastic Sweage Pipe Making
Large Diameter HDPE Hollow Wall Spiral Tube Extrusion Line
HDPE Large Diameter Hollow Wall Spiral Pipe Production Extrusion Line Plastic
DN200-DN4000 HOLLOW WALL PE HDPE SPIRAL WINDING PIPE HOSE FITTING PRODUCTION
Product Specification
| Screw Diameter | 75mm-150mm | Pipe Diameter | 200-5000mm |
| Service Life | 10 Years | Automatic Grade | Fully Automatic |
| Driving | Customized | Pipe Material | HDPE, PPH |
| Machine Making Material | 304 Medical Level Stainless Steel | Pe Pipe Machine | Pe Spiral Winding Pipe Extrusion Line |
| Brand Name | SincereMachinery | Model Number | SMSP-4000 |
| High Light | HDPE spiral pipe production machinery ,corrugated sewer drainage pipe machine ,large diameter hollow wall pipe extruder | ||
| Brand | SincereMachinery |
| Model | SMSP-4000 |
| Pipe Diameter Range | 200mm to 5000mm |
| Operation Direction | Right to Left |
| Service Life | 10 Years |
| Construction Material | 304 Medical Grade Stainless Steel |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company,Seller
Year Established:
2007
Total Annual:
700000-1500000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
Qingdao Sincere Machinery Co., Ltd. is located in the beautiful coastal city Qingdao of Shandong Province, Qingdao airport and Qingdao/Jiaozhou railway station provide convenient transportation.Our company is a plastic machinery research and development, design and manufacturing, production and oper... Qingdao Sincere Machinery Co., Ltd. is located in the beautiful coastal city Qingdao of Shandong Province, Qingdao airport and Qingdao/Jiaozhou railway station provide convenient transportation.Our company is a plastic machinery research and development, design and manufacturing, production and oper...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!