Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1750ml GLASS DECANTER, 3000ML LARGE PRENIUM GLASS BOTTLE, 700ML PRENIUM TEQUILA,Extra Enejo, Reposado, Silver Tequila Glass Bottle, Super Flint Glass bottle,30X60 GPI Aluminiu...
MOQ: 10000
Price:
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 30 DAYS |
| Packaging Details | BULK,SIX BOTTLES PACK, COLOR BOX WITH PALLET |
| CONTENANCE / CAPACITY | 700ML/750ML |
| BAGUE / FINISH | BAR TOP |
| POIDS / WEIGHT | 920G |
| HAUTEUR TOTALE / TOTAL HEIGHT | 203.8 MM |
| DIAMÈTRE ÉPAULE / SHOULDER DIAMETER | 86.6 MM |
| DIAMÈTRE PIED / BASE DIAMETER | 85.4 MM |
| HAUTEUR PIQÛRE / PUNT HEIGHT | 5.5 MM |
| TEINTE / GLASS COLOUR | Extra Blanc/ Extra White Flint |
| Brand Name | Super Flint Diamond Cut Glass Decanter |
| Model Number | 700ML QUBIC GLASS BOTTLE |
| Certification | SGS/FDA/EUROPEAN LFGB FOOD & SAFTETY |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 20000/40"HC
Price:
| Delivery Time | 30 days |
| Color | Flint |
| OEM | Yes |
| Sample | Free |
| Decoration | Full Coating Gradient Painting or Partial Painting |
| Entrance Bore Dia | 21.5mm |
| Sealing Type | Crystal Glass Stopper |
| Packing Method | Two Packaging Methods 1. cardboard divider with wooden pallet of plastic shrinkage 2. Colored retail box, usually 6 pcs or 12 pcs bottles boxes which can be reused after bottling and then make it on the wooden pallet with plastic shrinkage |
| Brand Name | EXTRA-WHITE FLINT |
| Model Number | 750ML, 700ml |
| Certification | SGS/FDA/ISO 9001-2015,European Food Saftey |
| Place of Origin | Chongqing, China |
MOQ: 50000
Price: 0.06-0.15
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 30 DAYS |
| Packaging Details | master cartons |
| Material | Alunium, PE, Plastic |
| Standard | GPI Standard |
| Size | 30x60mm, 28x400 screw cap |
| Color | AS PER YOUR REQUEST |
| Pakagage | Master Carton |
| Usage | Sealing for Vodka, gin, Wine, Whiskey, Liqour |
| Brand Name | GPI 30X60 Alunium Cap, GPI 28x400 screw cap for Vodka, whiskey, scott, Gin , liqour Glass bottle |
| Model Number | As per request |
| Certification | SGS/FDA/ISO 9001-2015 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!