| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Packaging Details | 1pcs per PE bag |
| Connector | 12Pin ECG Connector |
| Patient Size | Adult/Pediatric |
| Category | ECG |
| OEM Part Number | M1975A |
| Leads | 5 Lead |
| Patient End | Clip or Snap |
| Standard | IEC or AHA |
| Product Name | ECG Cables and Leadwires 5Lead -M1975A ECG Cable |
| Brand Name | Coyinmed |
| Model Number | BCY5-26IS |
| Certification | ISO13485 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
P-Hilips ECG Cables And Leadwires 12pin 5 Lead M1975A ECG Cable
Corpuls 3 ECG Cable And Leadwires 4 Lead Limb IEC Clip 11pin Connector ECG Cable
P-Hilips Adult ECG Cables And Leadwires 8pin 3 Lead Snap ECG Cable
Mennen ECG Cable and Leadwires 5 Lead IEC Clip 12Pin Connector ECG Cable
Product Specification
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union | Supply Ability | 10000 pcs per month |
| Packaging Details | 1pcs per PE bag | Connector | 12Pin ECG Connector |
| Patient Size | Adult/Pediatric | Category | ECG |
| OEM Part Number | M1975A | Leads | 5 Lead |
| Patient End | Clip or Snap | Standard | IEC or AHA |
| Product Name | ECG Cables and Leadwires 5Lead -M1975A ECG Cable | Brand Name | Coyinmed |
| Model Number | BCY5-26IS | Certification | ISO13485 |
| Place of Origin | China | ||
| High Light | PH ECG 5 lead cable ,12Pin M1975A ECG leadwire ,adult pediatric ECG cable | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Connector | 12Pin ECG Connector |
| Patient Size | Adult/Pediatric |
| Category | ECG |
| OEM Part Number | M1975A |
| Leads | 5 Lead |
| Patient End | Clip or Snap |
| Standard | IEC or AHA |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2012
Total Annual:
1500000-2000000
Employee Number:
20~50
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shenzhen Best Electronics Co.,Ltd (HongKong Best Medical Group Co.,Ltd) is located in Shenzhen, founded in 2010. We are a professional manufacturer and exporter which specializes in Reusable SpO2 Sensor, Disposable SpO2 Sensor, SpO2 Extension Cable, ECG cable, EKG cable, IBP cable and Disp... Shenzhen Best Electronics Co.,Ltd (HongKong Best Medical Group Co.,Ltd) is located in Shenzhen, founded in 2010. We are a professional manufacturer and exporter which specializes in Reusable SpO2 Sensor, Disposable SpO2 Sensor, SpO2 Extension Cable, ECG cable, EKG cable, IBP cable and Disp...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!