Products
Manufacturer of a wide range of products which include Ruide R90I 965 Channel RTK GNSS Receiver Dual Frequency GPS,South Brand 496 Channels RTK Tianyu GPS GNSS Receiver C1,Garmin 73 Handle GPS Easy-to- GPS Handheld Navigator With ...
MOQ: 1pcs
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10pcs/day |
| Delivery Time | 5-10day |
| Packaging Details | suitcase and carton |
| Channels | 965 channels |
| Model | Ruide R90I |
| Board | BD970 |
| Global Positioning System | L1C/A, L1C, L2C, L2E, L5 |
| Glonus | L1C/A, L1P, L2C/A, L2P, L3 |
| Galileo | Giove-A, Jove-B, E1, E5A, E5B |
| Bedou | B1, B2 |
| Measurement rate | 1Hz-50Hz. |
| RTK accuracy | 8 mm + 1ppm (level), 15 mm + 1ppm (elevation). |
| internal storage | 8GB |
| Communication port | 1X RS232, 1XUSB, 1X Blue tooth. |
| Brand Name | Ruide |
| Model Number | R90I |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1pcs
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10pcs/day |
| Delivery Time | 5-10day |
| Packaging Details | suitcase and carton |
| Channel | 496 Channels |
| Positioning output rate | 1Hz~50Hz |
| Initialization time | < 10s |
| BDS | B1,B2,B3 |
| GPS | L1C/A,L1C,L2C,L2E |
| GLONASS | L1C/A,L1P,L2C/A,L2P |
| SBAS | L1C/A |
| Galileo | GIOVE-A and GIOVE-B,E1,E5A,E5B |
| Operating system | Linux |
| buttons | Double key operation, convenient and quick |
| indicator | Five indicator lights |
| Brand Name | South |
| Model Number | Tianyu C1 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price:
| Weight | 7.2 Oz (203.1 G) With AA Batteries |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Battery life | +18 Hours |
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Navigation Routes | 50 |
| Water rating | IPX7 |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Navigation Track Log | 10,000 Points, 100 Tracks |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Navigation Track Log | 10,000 Points, 100 Tracks |
| Battery life | +18 Hours |
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Navigation Routes | 50 |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Display Type | 4 Level Gray LCD |
| Navigation Routes | 50 |
| Weight | 7.2 Oz (203.1 G) With AA Batteries |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Display Type | 4 Level Gray LCD |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Navigation Routes | 50 |
| Water rating | IPX7 |
| Weight | 7.2 Oz (203.1 G) With AA Batteries |
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Battery life | +18 Hours |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Water rating | IPX7 |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Navigation Routes | 50 |
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Navigation Track Log | 10,000 Points, 100 Tracks |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Battery life | +18 Hours |
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Navigation Track Log | 10,000 Points, 100 Tracks |
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Weight | 7.2 Oz (203.1 G) With AA Batteries |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Dimension | 2.6" X 6.0" X 1.2" (6.6 X 15.2 X 3.0 Cm) |
| Battery life | +18 Hours |
| Display Type | 4 Level Gray LCD |
| Display Resolution | 128 X 160 Pixels |
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Water rating | IPX7 |
| Navigation Routes | 50 |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
MOQ:
Price:
| Battery type | 2 AA Batteries (not Included) |
| Water rating | IPX7 |
| Waypoints/favorites/locations | 1,000 |
| Display Type | 4 Level Gray LCD |
| Display Size | 1.4" X 2.1" (3.6 X 5.4 Cm); 2.6" Diag (6.6 Cm) |
| Navigation Track Log | 10,000 Points, 100 Tracks |
| Navigation Routes | 50 |
| Battery life | +18 Hours |
| Brand Name | Garmin |
| Model Number | GPS73 |
| Place of Origin | US |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!