View Detail Information
Explore similar products
Product Specification
| High Light | 50 m³/h Integrated Pump Module ,Integrated Water Pump Module ,IP67 Integrated Pump Module | ||
| Pump Type | Centrifugal Electric Pump |
| Flow Rate | 50 m³/h |
| Head / Pressure | 110 m |
| Motor Type | Permanent Magnet Synchronous Motor (PMSM) |
| Winding Configuration | Star Connection |
| Cooling Method | Water Cooling (via flow channel) |
| Rated Voltage | 380 VAC |
| Battery Voltage | 540 VDC |
| Rated Speed | 3200 rpm |
| Motor Protection Class | IP67 |
| Rated Power | 30 kW |
| Duty Cycle | S1 (Continuous) |
| Rated Current | 51 A |
| Insulation Class | Class H |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Seller
Year Established:
2013
Total Annual:
5000000-8000000
Employee Number:
70~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-compintro-a7b3c9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-compintro-a7b3c9 p { font-size: 14px; margin-bo... .gtr-container-compintro-a7b3c9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-compintro-a7b3c9 p { font-size: 14px; margin-bo...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!