China Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density
  1. China Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density
Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density
  1. MOQ: 1 piece
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C,T/T
Supply Ability 3000 pieces per month
Delivery Time 8-10 weeks
Packaging Details cartons
Part No. 241246.950
BrandA Delta
Model Name DPR6000B-48
Effciency 96%
Input AC voltage 85 - 300 VAC
Input DC voltage 85 - 300 VDC
Output power 6000W
Output Current 100Adc
Output voltage 43.5 - 57.6 VDC
Output max voltage 57.6 Vdc
Efficiency 96%
Brand Name Delta
Model Number DPR6000B-48
Certification CE
Place of Origin CN
Product Specification
Payment Terms L/C,T/T Supply Ability 3000 pieces per month
Delivery Time 8-10 weeks Packaging Details cartons
Part No. 241246.950 BrandA Delta
Model Name DPR6000B-48 Effciency 96%
Input AC voltage 85 - 300 VAC Input DC voltage 85 - 300 VDC
Output power 6000W Output Current 100Adc
Output voltage 43.5 - 57.6 VDC Output max voltage 57.6 Vdc
Efficiency 96% Brand Name Delta
Model Number DPR6000B-48 Certification CE
Place of Origin CN
High Light DPR6000B-48 48V 6000W 96%Delta Rectifier Module 48V 6000WDPR6000B-48 48V 96%
Delta Rectifier Module DPR6000B-48 48V 6000W Module From Delta