Model DSA2000-S54E-A02
Input 176-264Vac
Frequency 45-55Hz
Current 13A
Output 54Vdc
Power 2000W
Dimension 378*267*74(mm)
Weight 8kg
Brand Name ZTT
Model Number DSA2000-S54E-A02
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T Delivery Time 15-30 days
Packaging Details carton Model DSA2000-S54E-A02
Input 176-264Vac Frequency 45-55Hz
Current 13A Output 54Vdc
Power 2000W Dimension 378*267*74(mm)
Weight 8kg Brand Name ZTT
Model Number DSA2000-S54E-A02 Place of Origin China
This power supply is a DC output waterproof outdoor power supply product designed by our company for outdoor waterproofing. It is flexible in installation and can meet application scenarios such as wall-mounted poles and angle steel towers. It supports flag-mounted, flat-mounted, floor-standing and other installation methods. The product input voltage range is 176~264VAC. (AC), output voltage: 54Vdc.
The main features of this product are:
1. The product has flexible expansion capabilities to meet the needs of the total output load.
Specification
Model DSA2000-S54E-A02
Input 176-264Vac
Frequency 45-55Hz
Current 13A
Output 54Vdc
Current 37A
Power 2000W