China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  1. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  2. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  3. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  4. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  5. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  6. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  7. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  8. China Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
Tethered Power Supply Box G30(380S1000,46kg) Kitefly
  1. MOQ: 1~5unit
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Delivery Time 1~4week
Supply Ability 1~5unit
Connector Type Standardized quick-connect plugs
Cable Length Up to 100 meters
Safety Features Overload protection and emergency release mechanism
Weight Approximately 40 kg
Mounting Options Multiple mounting brackets and clamps included
Weather Resistance Waterproof and dustproof (IP67 rated)
Warranty 12 months manufacturer warranty
Weatherresistance IP67 rated for dust and water resistance
Brand Name Kitefly
Place of Origin China
Model Number AF-G30
Certification ISO
Product Specification
Payment Terms T/T Delivery Time 1~4week
Supply Ability 1~5unit Connector Type Standardized quick-connect plugs
Cable Length Up to 100 meters Safety Features Overload protection and emergency release mechanism
Weight Approximately 40 kg Mounting Options Multiple mounting brackets and clamps included
Weather Resistance Waterproof and dustproof (IP67 rated) Warranty 12 months manufacturer warranty
Weatherresistance IP67 rated for dust and water resistance Brand Name Kitefly
Place of Origin China Model Number AF-G30
Certification ISO
High Light Tethered UAV Onboard Power SupplyTethered Drone Onboard Power Supply
Product model: AF-G30-100M
Dimensions: 500mm * 410mm * 470mm (length, width, height)
Weight: 39.5± 0.5kg
Power: 30kw Max
Input: 380vac (3-phase 4-wire swing wire)
Output: 1000Vdc voltage not adjustable
Wire length: 120m 25A (replaceable cable)
Note: Cable length and fiber optics can be customized. Output voltage of 750V+ with compensation is also customizable.