| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 |
| Packaging Details | Carton |
| OE Number | 1643205813,1643204613 1643204313, 1643204413 |
| Condition | New |
| Fitting position | Front axle |
| Type | Air Suspension Strut |
| gross weight | 10.695 kg |
| net weight | 9.92 kg |
| Description | W/ Electronic Sensor (W/ ADS) Mercedes ML-Class 2005-2011 (W164 W/ Airmatic) Mercedes GL-Class 2007-2012 (X164 W/ Airmatic) |
| packing size | 98*17*17 cm |
| Brand Name | YITAO |
| Model Number | 2S 5913 |
| Certification | IATF16949 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Shock Absorber Manufacture Air Suspension Strut Front For Dodge Ram 1500
New Rear Left Air Strut For BMW 7 Series G11 G12 750i 37106874594
BMW X5 Yiconton Front Right Air Suspension Strut 37116761444
Front Air Suspension Strut For Dodge Ram 1500 13-20 4877146AA
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 | Packaging Details | Carton |
| OE Number | 1643205813,1643204613 1643204313, 1643204413 | Condition | New |
| Fitting position | Front axle | Type | Air Suspension Strut |
| gross weight | 10.695 kg | net weight | 9.92 kg |
| Description | W/ Electronic Sensor (W/ ADS) Mercedes ML-Class 2005-2011 (W164 W/ Airmatic) Mercedes GL-Class 2007-2012 (X164 W/ Airmatic) | packing size | 98*17*17 cm |
| Brand Name | YITAO | Model Number | 2S 5913 |
| Certification | IATF16949 | Place of Origin | China |
| High Light | Mercedes-Benz ML-Class air suspension strut ,W164 X164 front wheel axle strut ,left right air suspension strut | ||
This 1643205813/1643204613 air suspension strut is specifically designed for Mercedes-Benz ML-Class W164/X164 models, suitable for the left/right front axle position, and manufactured as a brand-new replacement part.
| Type | Air Suspension Strut |
|---|---|
| Condition | New |
| OE Numbers | 1643205813, 1643204613, 1643204313, 1643204413 |
| Fitting Position | Left/Right Front Axle |
| Package Size | 90*17*17 cm |
| Gross Weight | 10.544 kg |
| Net Weight | 9.701 kg |
| Brand | Model | Chassis | Production Period | Suspension Type | Power Version | kW | Horsepower | Displacement |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | ML-Class | W164 | 2005-2011 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | ML 280 CDI 4-matic | 140 | 190 | 2987 |
| Mercedes-Benz | ML-Class | W164 | 2005-2011 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | ML 320 CDI 4-matic | 165 | 224 | 3222 |
| Mercedes-Benz | ML-Class | W164 | 2005-2011 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | ML 350 4-matic | 200 | 272 | 3498 |
| Mercedes-Benz | ML-Class | W164 | 2005-2011 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | ML 500 4-matic | 285 | 388 | 4663 |
| Mercedes-Benz | GL-Class | X164 | 2007-2012 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | GL 320 CDI 4-matic | 165 | 224 | 3222 |
| Mercedes-Benz | GL-Class | X164 | 2007-2012 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | GL 450 4-matic | 250 | 340 | 4663 |
| Mercedes-Benz | GL-Class | X164 | 2007-2012 | Airmatic (W/ Electronic Sensor, W/ ADS) | GL 500 4-matic | 285 | 388 | 4663 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company,Seller
Year Established:
2016
Total Annual:
$10Million-US$50Million
Employee Number:
300~500
Ecer Certification:
Verified Supplier
Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie... Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!