| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 |
| Packaging Details | Carton |
| OE Number | 4984 N6 P07,77877 |
| Condition | New |
| Type | Truck Air Spring |
| gross weight | 9.563 kg |
| net weight | 9.086 kg |
| packing size | 28*28*37.5 cm |
| Outer diameter | φ240 |
| Maximum height | 580mm |
| Minimum height | 208mm |
| Piston material | Iron |
| Sealing configuration | Press-fit cover plate + flange |
| Brand Name | YITAO |
| Model Number | 1V 4984 |
| Certification | IATF16949 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Double Convoluted Trailer Air Spring For Ridewell 1003586910C Hendrickson S8768
China Manufacture AIR SPRING FOR HENDRICKSON TAILER S-23721/FIRESTONE W01-358
Truck Rubber Air Spring for Scania 1379392 1402423
Truck Trailer Air Spring Bellow W01-358-9781 16-15595-000 A1614004000
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 | Packaging Details | Carton |
| OE Number | 4984 N6 P07,77877 | Condition | New |
| Type | Truck Air Spring | gross weight | 9.563 kg |
| net weight | 9.086 kg | packing size | 28*28*37.5 cm |
| Outer diameter | φ240 | Maximum height | 580mm |
| Minimum height | 208mm | Piston material | Iron |
| Sealing configuration | Press-fit cover plate + flange | Brand Name | YITAO |
| Model Number | 1V 4984 | Certification | IATF16949 |
| Place of Origin | China | ||
| High Light | Truck Air Spring for CONTITECH 4984 ,1V 4984 Air Spring replacement ,Truck Air Spring with warranty | ||
1V 4984 Truck Air Spring
Suitable for CONTITECH 4984 N6 P07 77877
| Brand | Reference Numbers | Numbering Discrepancy |
|---|---|---|
| CONTITECH | 4984 N6 P07 | 4984N6P07 / 4984-N6-P07 / 4984 N6 P07 |
| CONTITECH | 77877 | :77877 |
| Specifications | Parameters |
|---|---|
| Extended Height | 600mm |
| Compressed Height | 202mm |
| Top Plate Width | 262mm |
| Piston Width | 200mm |
| Weight | 9.563 kg |
| Package Dimensions | 28*28*37.5 cm |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company,Seller
Year Established:
2016
Total Annual:
$10Million-US$50Million
Employee Number:
300~500
Ecer Certification:
Verified Supplier
Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie... Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!