| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 |
| Packaging Details | Carton |
| OE Numbers | REB101740, ANR4684 |
| Condition | New |
| Fitting position | Front |
| Type | Air Spring |
| gross weight | 2.225 |
| net weight | 1.685 |
| Description | Range Rover 2 (P38) 94-02 |
| packing size | 48*19*19 |
| Brand Name | YITAO |
| Model Number | 1C 2024 |
| Certification | IATF16949 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
S211 W211 Rear Air Suspension Air Lift Bellows A2113200925 2113200925
DODGE RAM 1500 Auto Suspension Parts 4877136AA 04877136AA 4877136AB 68248948AA
Truck Cabin Air Suspension Spring For Hino LSH 360HD 49710-3363
supplier attractive in price and quality Air Spring 49710-2222 49710-3633 LSH
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 5000pieces/Month |
| Delivery Time | 30 | Packaging Details | Carton |
| OE Numbers | REB101740, ANR4684 | Condition | New |
| Fitting position | Front | Type | Air Spring |
| gross weight | 2.225 | net weight | 1.685 |
| Description | Range Rover 2 (P38) 94-02 | packing size | 48*19*19 |
| Brand Name | YITAO | Model Number | 1C 2024 |
| Certification | IATF16949 | Place of Origin | China |
| High Light | Range Rover 2 P38 air suspension springs ,front wheel air suspension springs ,Land Rover P38 suspension springs with warranty | ||
REB101740 air suspension springs designed specifically for Range Rover 2 (P38) front wheel applications. This product is suitable for Range Rover 2 (P38) front wheel air suspension systems.
| Type | Suspension Spring |
|---|---|
| Condition | New |
| OE Numbers | 3U2Z5580FA, REB101740, ANR4684, 9676670180b00 F307512401, 9681946080, 2539515010020 |
| Fitting Position | Front |
| Package Size | 48×19×19 cm |
| Gross Weight | 2.225 kg |
| Net Weight | 1.685 kg |
| Brand | Model Series | Year | Engine |
|---|---|---|---|
| Land Rover | Range Rover 2 (P38) | 1994-2002 | Land Rover Range Rover 2 (P38) 4.0V8: 4.0V8 Petrol (130kW, 177PS); 4.6V8: 4.6V8 Petrol (160kW, 218PS); 2.5TDI: 2.5TDI Turbo Diesel (98kW, 133PS) |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Trading Company,Seller
Year Established:
2016
Total Annual:
$10Million-US$50Million
Employee Number:
300~500
Ecer Certification:
Verified Supplier
Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie... Over the last 20 years yitao has developed into a leading international designer and manufacturer of air spring and air suspension products. yitao started in a small rubber workshop, has opened the way to be a prestigious brand by spreading throughout 6 continents today. During this 20 years experie...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!