| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western union |
| Supply Ability | 1000pcs |
| Delivery Time | 10-15days |
| Packaging Details | Neutral Packing,Wooden Case,Carton,Plastic bag+wooden case+pallet |
| Product name | Clutch Fork |
| type | Clutch Control System |
| ISUZU OEM No. | 8-97024528-0 |
| JMC OEM No. | 1602020A |
| Engine model | 4JB1, 1030 |
| Key word | diesel engine spare parts, ISUZU 4JB1,JMC 1030 |
| Engine type | Diesel, Clutch Control System Parts |
| Volume | 0.0008m³ |
| Weight | 0.4kg |
| Material | Metal |
| Quality | High Level |
| Size | Standard Size,Custom Size |
| Packing | Neutral Packing,Wooden Case,Carton,Plastic bag+wooden case+pallet |
| Warranty | 6-12Months |
| Stock | In stock |
| High Light | ISUZU Clutch Parts Clutch Fork, 8-97024528-0 Clutch Fork, 1602020A ISUZU Clutch Parts |
| Brand Name | Feimenlmugol |
| Model Number | 8-97024528-0,1602020A |
| Certification | CE,ISO900,TS16949,CE,EMARK,SASO |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
5-47110059 Brake Shoes Rear For Isuzu Truck Brake Parts NKR55 4JB1 600P
ISUZU TFR Auto Parts Brake Shoes Car Brake System Parts 8-94479706 8-94479706-0
600P 8-97035085 8970350851 Auto Parts Brake Shoes Isuzu Truck Spares
EEP1-2008-AA Auto Parts Truck Brake Shoes JMC 1020 Brake System Parts
Product Specification
| Payment Terms | L/C,D/P,T/T,Western union | Supply Ability | 1000pcs |
| Delivery Time | 10-15days | Packaging Details | Neutral Packing,Wooden Case,Carton,Plastic bag+wooden case+pallet |
| Product name | Clutch Fork | type | Clutch Control System |
| ISUZU OEM No. | 8-97024528-0 | JMC OEM No. | 1602020A |
| Engine model | 4JB1, 1030 | Key word | diesel engine spare parts, ISUZU 4JB1,JMC 1030 |
| Engine type | Diesel, Clutch Control System Parts | Volume | 0.0008m³ |
| Weight | 0.4kg | Material | Metal |
| Quality | High Level | Size | Standard Size,Custom Size |
| Packing | Neutral Packing,Wooden Case,Carton,Plastic bag+wooden case+pallet | Warranty | 6-12Months |
| Stock | In stock | High Light | ISUZU Clutch Parts Clutch Fork, 8-97024528-0 Clutch Fork, 1602020A ISUZU Clutch Parts |
| Brand Name | Feimenlmugol | Model Number | 8-97024528-0,1602020A |
| Certification | CE,ISO900,TS16949,CE,EMARK,SASO | Place of Origin | China |
| High Light | ISUZU Clutch Fork ,4JB1 Clutch Fork ,JMC 1030 Clutch Fork | ||
Quick Details:
| Applicable Model: | ISUZU NHR MSB5S(94-) ISUZU NKR MSB5M/MSB5S(94-)
JMC 1030(493Q1B/ZQ3) |
| ISUZU OEM No: | 8-97024528-0,8970245280 |
| JMC OEM No: | 1602020A |
| Part Name: | Clutch Fork |
| Brand: | Feimenl Mugol |
Description:
1, Vehicle Model: ISUZU NKR 4JB1 JMC 1030
2, Pack Quantities: 1PCS
3, Net Weight:
4, H/S Code: 851140100
Delivery Time: 15-20 days after deposit
Package: 1, neutral box , 2, color box, 3, customer brand package
UOM: pcs
MOQ: Small quantity is accepted , but we offer quantity discount .
Warranty: 6-12Months
![]()
![]()
![]()
Company Profile
Guangdong huimen Industrial Co., Ltd. is an auto parts manufacturer integrating "manufacturing, development and trading". The "feimenlmugol" brand was founded by Lingfu for many years. It mainly produces engine parts and chassis parts for Isuzu, Jmc and Great Wall parts, electrical parts.
Our company can provide ISO900, TS16949, CE, EMARK, SASO and other quality certifications, and customers are located in more than 20 countries and regions such as Europe, America, the Middle East, Africa, and Southeast Asia. Our tenet: quality first, service first, low price. Our team spirit: equality and mutual benefit.
| Clutch Fork |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2014
Total Annual:
40000000-60000000
Employee Number:
80~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-q2w3e4 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 20px; box-sizing: border-box; overflow-x: auto; -webkit-overflow-scrolling: touch; } .gtr-container-q2w3e4-text { font-size: 14px; ... .gtr-container-q2w3e4 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 20px; box-sizing: border-box; overflow-x: auto; -webkit-overflow-scrolling: touch; } .gtr-container-q2w3e4-text { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!