| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 pcs/day |
| Delivery Time | 7-20 days |
| Packaging Details | Nest box and carton |
| Product Name | 2.25ml Prefilled Glass Syringe |
| Material | 5.0 Neutral Borosilicate Glass |
| Color | Clear |
| Capacity | 2.25ml |
| Application | Medical |
| Surface treatment | Silk-screen printing |
| Brand Name | YOULYY |
| Model Number | 2.25ml |
| Certification | GMP CE ISO |
| Place of Origin | Shandong China |
View Detail Information
Explore similar products
5ml Glass Prefilled Syringes For Injection Pharmaceutical GMP Standard
Prefilled Glass Syringe Meddical Or Cosmetic Glass Prefilled Syringe
1ml 2.25ml 3ml 5ml Glass Prefilled Syringes Clear Color For Pharmaceutical or
Neutral Glass Prefilled Luer Lock Tip Syringe 1ml Capacity CE Approval
Product Specification
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram | Supply Ability | 100000 pcs/day |
| Delivery Time | 7-20 days | Packaging Details | Nest box and carton |
| Product Name | 2.25ml Prefilled Glass Syringe | Material | 5.0 Neutral Borosilicate Glass |
| Color | Clear | Capacity | 2.25ml |
| Application | Medical | Surface treatment | Silk-screen printing |
| Brand Name | YOULYY | Model Number | 2.25ml |
| Certification | GMP CE ISO | Place of Origin | Shandong China |
| High Light | non needle syringe ,disposable glass syringes | ||
High-quality medical-grade prefilled syringes designed for precision and reliability in healthcare applications.
| Product Name | Glass Prefilled Syringe |
|---|---|
| Material | Neutral borosilicate glass |
| Color | Clear |
| Capacity | 2.25ml |
| The Head Style | Lure Lock, Lure, with Needle |
| MOQ | 5000 pcs |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Trading Company
Year Established:
2007
Total Annual:
15000000-20000000
Employee Number:
150~160
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shandong Yihua Pharma Pack Co., Ltd. from Shandong Province, China, devoting safe and reliable pharmaceutical packaging products and has more than 18 years of exporting experience. Yihua Pharma Pack specializes in researching, developing and producing pharmaceutical produ... Shandong Yihua Pharma Pack Co., Ltd. from Shandong Province, China, devoting safe and reliable pharmaceutical packaging products and has more than 18 years of exporting experience. Yihua Pharma Pack specializes in researching, developing and producing pharmaceutical produ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!