| Payment Terms | L/C, T/T |
| Delivery Time | 10 days |
| Packaging Details | Wooden Case Package |
| Supply Ability | 1000 units per month |
| Size | 1500×150×990mm |
| Unlock time | 0.2s |
| Pass rate | 35p/m |
| Pass width | 600~900 |
| Input | Dry contact |
| Driving voltage | 24V |
| Environment | -25~+70℃ |
| Power consumption | 35W |
| Brand Name | Turboo |
| Model Number | B302 |
| Certification | CE ISO9001 |
| Place of Origin | Guangdong China(Mainland) |
View Detail Information
Explore similar products
Office Security Entrance Swing Gate Turnstile Barrier Gate RFID Card Reader
Automatic Speed Gate Turnstile High Security RFID Card Reader 100-240V With
Access Control Swing Turnstile Barrier Speed Gate High Security With Servo Motor
Security Optical Speed Gate Turnstile RFID Card Reader Facial Recognition Gate
Product Specification
| Payment Terms | L/C, T/T | Delivery Time | 10 days |
| Packaging Details | Wooden Case Package | Supply Ability | 1000 units per month |
| Size | 1500×150×990mm | Unlock time | 0.2s |
| Pass rate | 35p/m | Pass width | 600~900 |
| Input | Dry contact | Driving voltage | 24V |
| Environment | -25~+70℃ | Power consumption | 35W |
| Brand Name | Turboo | Model Number | B302 |
| Certification | CE ISO9001 | Place of Origin | Guangdong China(Mainland) |
| High Light | speed gate systems ,glass security barriers ,Rustproof Gate Turnstile | ||
Fast Delivery Factory Price And High speed Security Swing gate/turnstile
Swing gate is developed for high-end users,with safe and efficient,intelligent use,high quality,sturdy and durable.It collect industry experience and wisdom of employees in one for many years,providing users with a complete product solution and quickly create high-quality channel products.We adhere to the customer as the center,we adhere caerfully to provide users with high quality products.
Features and Benefits
1. 304 Stainless steel , self designed, good appearance, toughened glass in reader window to prevent hurt, LCD on top(option) to display user information.
2. Several pairs of infrared sensors to prevent hurt when with baggage or children , can customized for more accurately control and judgment.
3. sensors and firmware to prevent tagging after and alarm
4. High light huge LED on top and besides shows the direction and its status, Red to show prohibiting passing and Green to show allowing passing, it can be controlled by software when to light red when to light green.
5. NO(Normally Open)/NC(Normally Closed) mode optional to relax the following speed
6. Self reset function. When user doesn’t passing in sett time, the system will automatically cancel this passing, the time can be set in software
7. It Can be set passing mode by software: one way passing after authorization, both way passing after authorization, both way passing without authorization.
8. Waterproof and ventilative structure makes mechanism and electrical parts safe and using life, in order to apply in any using condition.
9. Rich input interfaces can be connected to several external equipment like alarm, readers, identification equipment, LCD display, counter meters, remote panels, ect.
10. It can be connected to the internet(clouds) so that it can be manage far from installation place
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2011
Total Annual:
10000000-11000000
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst... TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!