| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000 units per month |
| Delivery Time | 7 working days |
| Packaging Details | Wooden box/ Heavy carton package |
| Size: | 200x200x980mm |
| Unlock Time: | 0.2s |
| Pass Rate: | 35p/m |
| Input: | 100V~240V |
| Driving Voltage: | 24V |
| Environment: | -25~+70℃ |
| Weight | 40Kgs |
| Name | Swing Barrier Gate |
| Brand Name | Turboo |
| Model Number | X310 |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Access Control 0.2s Swing Barrier Gate For Commercial Building
High Speed Straight Fold Arm Fence Barrier Gate For Car Parking Management
RS485 Swing Barrier Gate Access Control Turnstile With Face Recognition
Disabled People 900mm Swing Barrier Gate Automatic Systems Turnstiles
Product Specification
| Payment Terms | L/C, T/T | Supply Ability | 1000 units per month |
| Delivery Time | 7 working days | Packaging Details | Wooden box/ Heavy carton package |
| Size: | 200x200x980mm | Unlock Time: | 0.2s |
| Pass Rate: | 35p/m | Input: | 100V~240V |
| Driving Voltage: | 24V | Environment: | -25~+70℃ |
| Weight | 40Kgs | Name | Swing Barrier Gate |
| Brand Name | Turboo | Model Number | X310 |
| Certification | CE, ISO9001 | Place of Origin | China |
| High Light | security entrance systems ,waist height turnstile | ||
Supermarket Automatic Turnstile Enter And Exit Access Control Swing Gates
Product Description
The Supermarket turnstile is a waist high turnstile, ideal for restaurants or supermarkets. You can easily determine the walking direction in your store or showroom
Parameters
| Model Number: | X310 |
| Product Size: | 200*200*980mm |
| Pass Width: | 600mm |
| Thickness: | 1.2mm |
| Arm Material: | Stainless Steel |
| Pass rate: | 35 p/m |
| Power Supply: | 100-240V(AC) |
| Operational Voltage: | 24V(DC) |
| Max Power Consumption: | 35w |
| Frequency: | 50-60hz |
| Working Temperature: | -25 to +70 ℃ |
| MCBF: | 10,000,000cycles |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2011
Total Annual:
10000000-11000000
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst... TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!