| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000 units per month |
| Delivery Time | 7-10 days |
| Packaging Details | Wooden box |
| Pass Width: | <=600mm |
| Thickness: | 1.2mm/1.5mm |
| Material: | SUS304 |
| Operating Temperature: | -25 to +70 |
| Pass rate | 35p/m |
| Power Supply: | 100-240V(AC) |
| Operational Voltage: | 24V(DC) |
| Max Power Consumption: | 30w |
| Frequency | 50Hz |
| Communication interface: | Dry Contact |
| Brand Name | Turboo |
| Model Number | G535 |
| Certification | CE ISO9001 |
| Place of Origin | Guangdong |
View Detail Information
Explore similar products
Outdoor Full Height Access Control Single Lane And Dual Lane Turnstile Gate With
Full Height Turnstile Gate Stainless Steel Turnstiles Access Control System
Semi - Automatic Access Control Turnstile Gate High Temperature Resistance
Semi Automatic Pedestrian Barrier Gate , Turnstile Access Control System Double
Product Specification
| Payment Terms | L/C, T/T | Supply Ability | 1000 units per month |
| Delivery Time | 7-10 days | Packaging Details | Wooden box |
| Pass Width: | <=600mm | Thickness: | 1.2mm/1.5mm |
| Material: | SUS304 | Operating Temperature: | -25 to +70 |
| Pass rate | 35p/m | Power Supply: | 100-240V(AC) |
| Operational Voltage: | 24V(DC) | Max Power Consumption: | 30w |
| Frequency | 50Hz | Communication interface: | Dry Contact |
| Brand Name | Turboo | Model Number | G535 |
| Certification | CE ISO9001 | Place of Origin | Guangdong |
| High Light | turnstyle automatic gates ,mechanical swing gate | ||
RFID Reader Full Height Turnstile / SUS304 Full Height Gate 24V Security Pedestrian Turnstile
G535 full-height turnstile has the highest security among all turnstile machines. It can be unattended with high safety and reliability, and has strong adaptability to the environment. Therefore, it is suitable for the occasions with very high requirements for unattended and security, as well as some outdoor occasions with bad environment.
| Model Number: | G535 |
| Product Size: | 1600*1500*2310mm |
| Pass Width: | <=600mm |
| Frequency: | 50Hz |
| Thickness: | 1.2mm/1.5mm |
| Material: | SUS304 |
| Communication Interface: | RS458, Dry Contact |
| Infrared Sensor: | NA |
| Throughput rate: | 35p/m |
| Power Supply: | 100-240V(AC) |
| Operational Voltage: | 24V(DC) |
| Max Power Consumption: | 30w |
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2011
Total Annual:
10000000-11000000
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst... TURBOO -- Only produce turnstile in single-category for 20 years Turboo is a national high-tech enterprise focusing on the R&D,manufacturing,sales and service of pedestrian access control equipment,including tripod turnstile,swing gate,flap barrier gate,speed gate,full-height turnst...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!