Products
Manufacturer of a wide range of products which include IP57 Automatic Flap Barrier Turnstile Gate Entrance Security Automation,SS304 Pedestrian Turnstile Gate Kindergarten Access Control System,HCW Turnstile Security Gates Superma...
MOQ: 1
Price: USD300~500 per piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | wood cases |
| Product model | CW501 |
| Power Requirements | AC110V/220V, 50/60Hz |
| Working Temperature | -28 to 60 |
| Working Environment | Outdoor/Indoor |
| IP protection level | 57 |
| Rated power | 25W |
| Input control signal Switch quantity | standard configuration does not include RS232, 485 |
| Running speed (XX people/minute) | 36 people/minute |
| Brand Name | hongchuangwei |
| Model Number | CW501 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 2
Price: USD 750-800 per piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | wood cases |
| Power supply voltage | AC230V |
| Working environment temperature | -19℃~75℃ |
| IP protection level | 55 |
| Rated power | 25Watt |
| Input control signal Switch quantity | standard configuration does not include RS232, 485 |
| Running speed (XX people/minute) | 33 people/minute |
| Brand Name | Hongchuangwei |
| Model Number | CW512 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 2 pieces
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| Type | Swing gate |
| Product model | CW407 |
| Chassis material | SUS304 |
| Channel width | 910mm |
| Door wing material | Acrylic |
| Drive Mode | DC Brushless |
| Housing size | 1400*180*990mm |
| Anti-tailgating | 4 pairs of infrared |
| Operating Temperature | -25℃~+70℃ |
| Rated power | 70W |
| Brand Name | HCW |
| Model Number | CW407 |
| Certification | CE/ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1piece
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 7-15 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| Chassis Material | 304 stainless steel |
| Thickness | 1.2~1.5mm |
| Passage Direction | One-Way or Two-Way |
| OEM/ODM | Support |
| Brand Name | Hongchuangwei |
| Model Number | CW602 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 2 pieces
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 7-15 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| Brand name | HCW |
| Type | Swing turnstile |
| Product model | CW406 |
| Channel width | 600-1190mm |
| Door wing material | Acrylic |
| Enclosure size | 1540*200*990mm |
| Traffic direction | Bi-directional |
| Anti-tailgating | 8 pairs of infrared |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Rated power | 70W |
| Brand Name | HCW |
| Model Number | CW406 |
| Certification | CE/ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10 piece
Price: USD550~790 per piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| material | 304 stainless steel |
| case thickness | 0.99 mm |
| top cover thickness | 1.1mm |
| name | Swing gate turnstile |
| card reading | 3.1cm |
| bar code scaning | support |
| QR code | support |
| fingerprint identification | 5001 |
| face recognition | 10011 |
| Brand Name | Hongchuangwei |
| Model Number | CW430 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 1 piece
Price: USD550~790 per piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| material | 304 stainless steel |
| case thickness | 0.99 mm |
| top cover thickness | 1.1mm |
| name | Swing gate turnstile |
| card reading | 3.1cm |
| bar code scaning | support |
| QR code | support |
| fingerprint identification | 5001 |
| face recognition | 10011 |
| Brand Name | Hongtai Well |
| Model Number | CW430 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 2 piece
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 7-15 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| material | 304 stainless steel |
| case thickness | 1.0 mm |
| top cover thickness | 1.12mm |
| name | Speed gate |
| card reading | 4cm |
| bar code scaning | support |
| QR code | support |
| fingerprint identification | 5023 |
| face recognition | 10082 |
| Brand Name | Hongchuangwei |
| Model Number | CW429 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 1 piece
Price: USD330~550 per piece
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| Material | SS304 |
| Size | 1400x200x1000mm |
| Surface treatment | Brushed |
| Weight | 60kg |
| card reading | 5.3cm |
| bar code scaning | support |
| QR code | support |
| fingerprint identification | 3033 |
| face recognition | 20033 |
| Brand Name | Hongtai Well |
| Model Number | CW403 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
MOQ: 2 pieces
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | wooden case |
| material | 304 stainless steel |
| case thickness | 0.97 mm |
| top cover thickness | 1.11mm |
| name | Swing gate turnstile |
| card reading | 3.2cm |
| bar code scaning | support |
| QR code | support |
| fingerprint identification | 5002 |
| face recognition | 10022 |
| Warranty | 1 year |
| Brand Name | Hongchuangwei |
| Model Number | CW406 |
| Certification | CE/ISO 9001 |
| Place of Origin | Shenzhen,China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!