| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | Wooden case |
| Brand name | HCW |
| Product model | CW248 |
| Product material | Cold rolled plate |
| Warranty | 1 Year |
| Arm material | Aluminum/foam |
| Motor power | DC servo motor 150W |
| Running speed | 1-3S/3-6S adjustable |
| Housing size | 340*240*952mm |
| Hardware protection | Overcurrent, overvoltage, short circuit protection |
| Boom type | Straight/Folding/Fence/LED Foam/Telescopic arms |
| Brand Name | HCW |
| Model Number | CW248 |
| Certification | CE/ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
HCW Barrier gate 3-6m Drop Arm Automatic Lane Barrier for Parking Lots
AC220V/DC Parking Barrier Gate
HCW ANPR Or LPR Boom Barrier Traffic Arm Barrier Pole Gate 3-6m Length RS485
Automatic Boom Barrier Gate Retractable Security Equipment Steel Material
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 100 pieces per day |
| Delivery Time | 5-8 work days | Packaging Details | Wooden case |
| Brand name | HCW | Product model | CW248 |
| Product material | Cold rolled plate | Warranty | 1 Year |
| Arm material | Aluminum/foam | Motor power | DC servo motor 150W |
| Running speed | 1-3S/3-6S adjustable | Housing size | 340*240*952mm |
| Hardware protection | Overcurrent, overvoltage, short circuit protection | Boom type | Straight/Folding/Fence/LED Foam/Telescopic arms |
| Brand Name | HCW | Model Number | CW248 |
| Certification | CE/ISO 9001 | Place of Origin | China |
| High Light | DC Servo Motor 150W Automatic Boom Barrier ,SS304 Construction Parking Barrier Gate ,1-6 Seconds Adjustable Speed Vehicle Access Barrier | ||
The HCW CW248 is a reliable barrier gate designed for outdoor parking applications, offering robust performance and durability. Constructed with cold rolled plate and featuring a lightweight aluminum/foam arm, it ensures long-term resilience in demanding environments.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Brand Name | HCW |
| Product Model | CW248 |
| Product Material | Cold rolled plate |
| Warranty | 1 Year |
| Arm Material | Aluminum/foam |
| Motor Power | DC servo motor 150W |
| Running Speed | 1-3S/3-6S adjustable |
| Housing Size | 340*240*952mm |
| Hardware Protection | Overcurrent, overvoltage, short circuit protection |
| Boom Type | Straight/Folding/Fence/LED Foam/Telescopic arms |
Ideal for various environments requiring reliable access control:
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2006
Total Annual:
30 million-40 million
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales... The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!