| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Contact us for production capacity |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | The barrier gate body is packed in a standard carton. The barrier arm is packed with bubble film. Wooden box or wooden frame packaging is available and recommended for better protection during long-distance transportation. |
| Product Type | Automatic Barrier Gate |
| Motor Type | DC Servo Motor |
| Motor Power | 200W |
| Gear Ratio | 120:1 |
| Speed | 1.0-6s Adjustable |
| Cabinet Size | 360*242*980mm |
| Cabinet Material | Cold-Rolled Steel Plate |
| Material Thickness | 1.5mm |
| Boom Length | Straight Boom / Foam Boom ≤6m, Fence Boom ≤6m |
| Power Supply | 24V10A |
| Anti-Smash Rebound | Supported, Adjustable Force |
| Direction Change | Supported, Accessories Required |
| Delayed Closing | Supported |
| Boom Type | Straight Boom / Fence Boom / Folding Boom / Foam Boom |
| Cabinet Color | Black and Silver |
| Warranty | 1 Years |
| Application | Parking Lot, Community, Factory, Office Building |
| Brand Name | HCW |
| Model Number | CW252 |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
HCW Barrier gate 3-6m Drop Arm Automatic Lane Barrier for Parking Lots
AC220V/DC Parking Barrier Gate
HCW ANPR Or LPR Boom Barrier Traffic Arm Barrier Pole Gate 3-6m Length RS485
Automatic Boom Barrier Gate Retractable Security Equipment Steel Material
Product Specification
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union | Supply Ability | Contact us for production capacity |
| Delivery Time | 5-8 work days | Packaging Details | The barrier gate body is packed in a standard carton. The barrier arm is packed with bubble film. Wooden box or wooden frame packaging is available and recommended for better protection during long-distance transportation. |
| Product Type | Automatic Barrier Gate | Motor Type | DC Servo Motor |
| Motor Power | 200W | Gear Ratio | 120:1 |
| Speed | 1.0-6s Adjustable | Cabinet Size | 360*242*980mm |
| Cabinet Material | Cold-Rolled Steel Plate | Material Thickness | 1.5mm |
| Boom Length | Straight Boom / Foam Boom ≤6m, Fence Boom ≤6m | Power Supply | 24V10A |
| Anti-Smash Rebound | Supported, Adjustable Force | Direction Change | Supported, Accessories Required |
| Delayed Closing | Supported | Boom Type | Straight Boom / Fence Boom / Folding Boom / Foam Boom |
| Cabinet Color | Black and Silver | Warranty | 1 Years |
| Application | Parking Lot, Community, Factory, Office Building | Brand Name | HCW |
| Model Number | CW252 | Certification | CE |
| Place of Origin | Shenzhen, China | ||
| High Light | HCW CW252 servo boom barrier gate ,adjustable speed parking barrier gate ,servo barrier gate with warranty | ||
| Model | CW252 |
|---|---|
| Product Type | Servo Automatic Barrier Gate |
| Cabinet Size | 360*242*980mm |
| Cabinet Material | Cold-rolled steel plate |
| Material Thickness | 1.5mm |
| Motor Type | DC Servo Motor |
| Motor Power | 200W |
| Gear Ratio | 120:1 |
| Opening / Closing Speed | 1.0-6s adjustable |
| Boom Length | Straight boom / foam boom ≤6m, fence boom ≤6m |
| Switching Power Supply | 24V10A |
| Anti-smash Rebound | Supported, adjustable force |
| Direction Change | Supported, accessories required |
| Delayed Closing | Supported |
| Cabinet Color | Black and Silver |
| Warranty | 2 Years |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2006
Total Annual:
30 million-40 million
Employee Number:
200~300
Ecer Certification:
Verified Supplier
The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales... The Shenzhen headquarters was established on July 1,2006 and is located in Zhangge Community,Guanlan Street,Longhua District,Shenzhen.The headquarters factory covers an area of about 20000 square meters.With the continuous expansion and expansion of the domestic and overseas sales...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!