China STGWT40HP65FB
China STGWT40HP65FB
  1. China STGWT40HP65FB
  2. China STGWT40HP65FB
  3. China STGWT40HP65FB
STGWT40HP65FB
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Gate-Emitter Leakage Current : +/- 250 nA
Product Category : IGBT Transistors
Mounting Style : Through Hole
Continuous Collector Current at 25 C : 80 A
Pd - Power Dissipation : 283 W
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 650 V
Package / Case : TO-3P-3
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V
Configuration : Single
Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.6 V
Manufacturer : STMicroelectronics
Description IGBT Transistors Trench gate field-stop IGBT, HB series 650 V, 40 A high speed