| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 10-30 Days |
| Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Car Make | For 11 Modern Verna HVCC |
| Part Number | DS74005 |
| Weight | 8kg |
| Number Of Groove | 6PK |
| Oem No | 977010Q250 |
| Car Model | Modern |
| Pulley Daimeter | 125MM |
| Warranty | 1 year |
| Refrigerant | R134a |
| Brand Name | NASIDE |
| Model Number | DS74005 |
| Certification | SGS/ISO9001 |
| Place of Origin | Made in China |
View Detail Information
Explore similar products
Auto AC Conditioning Compressor For BMW X5 E70 F01 F02 F03 F04 F07 64529196889
Auto AC Conditioning Compressor 1521194 25891795 For Chevrolet Colorado GMC
Auto AC Conditioning Compressor For Toyota Crown 3.0 88320-14600 88320-30651
Auto AC Conditioning Compressor For Hyundai Sonata KIA K5 97701-D4400 97701D4400
Product Specification
| Payment Terms | T/T,Western Union | Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 10-30 Days | Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Car Make | For 11 Modern Verna HVCC | Part Number | DS74005 |
| Weight | 8kg | Number Of Groove | 6PK |
| Oem No | 977010Q250 | Car Model | Modern |
| Pulley Daimeter | 125MM | Warranty | 1 year |
| Refrigerant | R134a | Brand Name | NASIDE |
| Model Number | DS74005 | Certification | SGS/ISO9001 |
| Place of Origin | Made in China | ||
| High Light | Modern Verna AC compressor assembly ,Auto AC compressor for HVCC OEM ,Car AC compressor with warranty | ||
Auto Ac Conditioning Compressor For Modern-11 Modern Verna HVCC OEM 977010Q250 Compressor assembly .
| Size | Standard Size |
| Refrigerant | R134a |
| Clutch Diameter | 125mm |
| Weight | 15 lbs |
| Year Model | 2011 |
| Volts | 12V |
![]()
![]()
This car air conditioning compressor is precisely tailored for the modern 11th generation of the Yuedong HVCC model. As the core key component of car air conditioning system, it drives the smooth operation of the indoor air refrigeration cycle through the compression of refrigerant. In the scorching summer, it can quickly create cool and comfortable indoor environment for the driver and passengers.
![]()
It is manufactured with high-quality craftsmanship and has excellent performance stability and reliability. Whether it is for rapid cooling after exposure to high temperatures or for longterm continuous refrigeration needs, it can operate efficiently and provide strong and stable power support for the air conditioning system of your beloved car. This helps you to have a comfortable and driving experience every time you go out, allowing comfortable driving to accompany you at all times.
![]()
If you need to adapt the air conditioning compressor for the modern 11th generation of the Yuedong HVCC, this is worth considering. It matches model specifications accurately, the quality is strictly controlled, it can efficiently respond to downstream demand, and it can easily reduce supply and demand concerns.
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Ecer Certification:
Verified Supplier
Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a... Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!