| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 3-15 Days |
| Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Rated Voltage | 12V |
| Mounting Type | Direct fit or universal |
| Shipping | by Sea/Air/ Land |
| Payment Term | 30% Deposit 70% Balance |
| Size | Standard Size |
| Displacement | Various options available |
| Weight | 7kg |
| Packing | Neutral Packing |
| Model | Various models available |
| Material | Aluminum |
| OEM No. | 388106A1H01 |
| Groove | 7PK |
| Uangdong | vehicle air compressor |
| Transport Package | Box, Carton |
| Type | Compressor |
| Oe No | 388106A1H01 |
| Clutch Diameter | Varies depending on vehicle model |
| Pulley Diameter | 110mm |
| Service | OEM ODM |
| Brand Name | NASIDE |
| Model Number | DS79025 |
| Certification | SGS/ISO9001 |
| Place of Origin | Made in China |
View Detail Information
Explore similar products
Auto AC Conditioning Compressor For BMW X5 E70 F01 F02 F03 F04 F07 64529196889
Auto AC Conditioning Compressor 1521194 25891795 For Chevrolet Colorado GMC
Auto AC Conditioning Compressor For Hyundai Sonata KIA K5 97701-D4400 97701D4400
Auto AC Conditioning Compressor For Suzuki Swift 95201-68LA1 9520168LA1
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 3-15 Days | Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Rated Voltage | 12V | Mounting Type | Direct fit or universal |
| Shipping | by Sea/Air/ Land | Payment Term | 30% Deposit 70% Balance |
| Size | Standard Size | Displacement | Various options available |
| Weight | 7kg | Packing | Neutral Packing |
| Model | Various models available | Material | Aluminum |
| OEM No. | 388106A1H01 | Groove | 7PK |
| Uangdong | vehicle air compressor | Transport Package | Box, Carton |
| Type | Compressor | Oe No | 388106A1H01 |
| Clutch Diameter | Varies depending on vehicle model | Pulley Diameter | 110mm |
| Service | OEM ODM | Brand Name | NASIDE |
| Model Number | DS79025 | Certification | SGS/ISO9001 |
| Place of Origin | Made in China | ||
| High Light | Honda Accord AC compressor ,Auto AC compressor 388106A1H01 ,Vehicle AC compressor with warranty | ||
Auto AC Conditioning Compressor For 388106A1H01 Honda Accord1.5T 38810-6A1-H01
| NASIDE NO. | DS79025 |
| OEM | 388106A1H01 |
| Packing Size | L265*W190*H235MM |
| Grooves | 7PK |
| Quality | High-Quality 100% Tested |
| Size | Standard size |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Ecer Certification:
Verified Supplier
Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a... Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!