| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 2500PCS /Week |
| Delivery Time | 5-30 Days |
| Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Payment | T/T,Western Union |
| Part Name | AC Compressor |
| Packing Size | L265*W190*H235MM |
| Production Capacity | 2500PCS/Week |
| Part Description | Compressor Assembly |
| Size | Standard Size |
| Packing | Natural Packing |
| Oe No | 5U0820803A 5U0820803J |
| Service | Quality service |
| Refrigerant Type | R134a |
| Weight | 7kg |
| Keyword | car air compressor |
| Brand Name | NASIDE |
| Model Number | DS84021 |
| Certification | SGS/ISO9001 |
| Place of Origin | Made in China |
View Detail Information
Explore similar products
Auto AC Conditioning Compressor For BMW X5 E70 F01 F02 F03 F04 F07 64529196889
Auto AC Conditioning Compressor 1521194 25891795 For Chevrolet Colorado GMC
Auto AC Conditioning Compressor For Toyota Crown 3.0 88320-14600 88320-30651
Auto AC Conditioning Compressor For Hyundai Sonata KIA K5 97701-D4400 97701D4400
Product Specification
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 2500PCS /Week |
| Delivery Time | 5-30 Days | Packaging Details | Neutral packing/NASIDE packing/Customized packing |
| Payment | T/T,Western Union | Part Name | AC Compressor |
| Packing Size | L265*W190*H235MM | Production Capacity | 2500PCS/Week |
| Part Description | Compressor Assembly | Size | Standard Size |
| Packing | Natural Packing | Oe No | 5U0820803A 5U0820803J |
| Service | Quality service | Refrigerant Type | R134a |
| Weight | 7kg | Keyword | car air compressor |
| Brand Name | NASIDE | Model Number | DS84021 |
| Certification | SGS/ISO9001 | Place of Origin | Made in China |
| High Light | Volkswagen AC compressor replacement ,VW FOX GOL GV AC compressor ,Auto AC compressor 5U0820803 compatible | ||
Auto AC Conditioning Compressor For 5U0820803 CS20053 5U0820803A 5U0820803J Compatible with VW FOX GOL GV
| NASIDE NO. | DS84021 |
| OEM | 5U0820803A 5U0820803J |
| Material | Aluminum |
| Payment Term | Pay in full before shipment |
| Quality | 100% Tested |
| Car Model | Universal |
![]()
![]()
1.Models 2006-2010 (fourth-generation POLO, Jingqing/Jingqu)
Displacement: 1.4L, 1.6L
Compressor type: Fixed displacement compressor
OEM core numbers: 6Q0820808, 6Q0820803 series
Compatible accessories: Solenoid valve model 447180-7281 (for some models)
2. 2011-2013 models (Fifth Generation POLO, NEW POLO)
Displacement: 1.4L, 1.6L
Compressor type: Electrically controlled variable displacement compressor
OEM core numbers: 6R0820803, 447180-949/9492
Compatible brand: NASIDE
3. 2014-2020 models (6th generation POLO, including PLUS version)
Displacement: 1.5L (EA211 engine)
Compressor type: High-efficiency and energy-saving variable displacement compressor
OEM core numbers: 6R0820803A, 6Q0820808C
Compatibility features: Some models are equipped with start-stop functions and require compatible compressors
4. 2021 model to present (7th generation POLO
Displacement: 1.5L
Compressor Technology: Integrated electronic control valve (Enhancing refrigeration efficiency)
OEM reference number: Continues from the 6R0 series. The specific number should be verified by the vehicle's VIN code
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Ecer Certification:
Verified Supplier
Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a... Since its establishment in 2003, Guangzhou Zhileng Technology Co., Ltd. has been deeply rooted in Guangzhou, China—a globally renowned core hub of the automotive industry. As one of the world's most thriving bases for the production and sales of whole vehicles a...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!