
Shenzhen Wonsun Machinery & Electrical Technology Co. Ltd
| Packaging Details | Packed in bubble wrap firstly, and then reinforced with carton for outer packing. |
| Delivery Time | 3-7 working days after received your payment |
| Payment Terms | T/T,Western Union,, Trade Assurance,Paypal etc., |
| Supply Ability | 1000 Sets/Month |
| Life Span | ≥5 Million Times |
| Speed | 1.5s-6s Adjustable |
| Working Temperature | -35℃~65℃ |
| Opening Angle | 90° |
| Parking Size | 1030*380*450mm |
| Barrier Arm Weight | 20kg |
| Working Humidity | ≤90% |
| Material | Stainless Steel |
| Brand Name | Wonsun |
| Model Number | DZ-130 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
Intelligent Steel Automatic Barrier Gate Remote Control / Manual With Third
DC Servo Motor Automatic Barrier Gate Adjustable Speed With 2.00mm Cold Roll
IP44 Electric Security Automatic Barrier Gate 5 Million Operation Times
OEM Service Driveway Barrier Gates, Access Control Vehicle Barrier System
Product Specification
| Packaging Details | Packed in bubble wrap firstly, and then reinforced with carton for outer packing. | Delivery Time | 3-7 working days after received your payment |
| Payment Terms | T/T,Western Union,, Trade Assurance,Paypal etc., | Supply Ability | 1000 Sets/Month |
| Life Span | ≥5 Million Times | Speed | 1.5s-6s Adjustable |
| Working Temperature | -35℃~65℃ | Opening Angle | 90° |
| Parking Size | 1030*380*450mm | Barrier Arm Weight | 20kg |
| Working Humidity | ≤90% | Material | Stainless Steel |
| Brand Name | Wonsun | Model Number | DZ-130 |
| Place of Origin | Shenzhen, China | Certification | CE |
| High Light | Red Automatic Barrier Gate ,Adjustable Speed Automatic Barrier Gate ,90 Degree Automatic Barrier Gate | ||
Automatic Barrier Gate is an ideal solution for parking systems. This high-performance gate is designed to provide a reliable, secure and fast access to any parking lot. This gate is equipped with a motor and a control panel, allowing it to open and close with adjustable speed from 1.5s to 6s. It can be opened to an angle of 90°, and its life span is up to 5 million times, making it a reliable and long-lasting entrance gate. With the size of 1030*380*450mm, it is also suitable for most parking lots. Moreover, it can work under humidity of up to 90% without any problem. Automatic Barrier Gate is an excellent choice for roadway and entrance control.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Product Name | Automatic Barrier Gate |
| Parking System | Parking Lot Barrier, Boom Barrier Gate |
| Opening Angle | 90° |
| Voltage | DC24V |
| Parking Size | 1030*380*450mm |
| Power | 160W |
| Speed | 1.5s-6s Adjustable |
| Life Span | ≥5 Million Times |
| Barrier Arm Weight | 20kg |
| Remote Control Distance | ≤100m |
| Protection Level | IP44 |
| Working Humidity | ≤90% |
The Wonsun DZ-130 Automatic Barrier Gate is a great choice for any facility that needs an automatic security gate, automatic entrance gate, boom barrier gate, or barrier gate system. It is CE certified, and requires a minimum order quantity of 1. The price is negotiable, and the packaging includes bubble wrap and reinforced carton for outer packing. Delivery time is 3-7 working days after payment is received, and payment methods include T/T, Western Union, , Trade Assurance, Paypal, etc. The supply ability is 1000 sets per month. The speed is adjustable at 1.5s-6s, with a protection level of IP44, and the barrier arm length is 6m straight arm with a 90° opening angle. The life span is greater than 5 million times.
Introducing Wonsun's DZ-130 Automatic Barrier Gate! This gate is the perfect solution for parking lot barrier, boom barrier gate, and other applications. With CE certification, you can be sure that you're getting a quality product. The minimum order quantity is 1, and the price is negotiable. The packaging is securely bubble-wrapped and then reinforced with carton for outer packing. The delivery time is 3 to 7 working days after payment is received. Payment can be made through T/T, Western Union, , Trade Assurence, PayPal, etc. We have a supply ability of 1000 sets/month. The working humidity is ≤ 90%, while the barrier arm length is 6m straight arm. The life span is ≥ 5 million times, and the opening angle is 90°. The remote control distance is ≤ 100m.
Don't wait any longer. Get your Wonsun DZ-130 Automatic Barrier Gate today!
Q: What is the Brand Name?
A:The Brand Name is Wonsun.
Q: What is the Model Number?
A:The Model Number is DZ-130.
Q: Where is the Place of Origin?
A:The Place of Origin is Shenzhen, China.
Q: What is the Certification?
A:The Certification is CE.
Q: What is the Minimum Order Quantity?
A:The Minimum Order Quantity is 1.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller
Year Established:
2010
Total Annual:
50,000,00-60,000,00
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Shenzhen Wonsun Machinery & Electrical Technology Co. Ltd was founded in 2011, which is a professional manufacture for high-end barrier gate and sliding gate motor, included the product design and development, production, sales and service. We are committed to provide more st... Shenzhen Wonsun Machinery & Electrical Technology Co. Ltd was founded in 2011, which is a professional manufacture for high-end barrier gate and sliding gate motor, included the product design and development, production, sales and service. We are committed to provide more st...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!