| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 500000pieces/Year |
| Packaging Details | Carton |
| Model No | 5P850IRG2 |
| Rating (VA/W) | 850VA / 680W |
| Format | Tower or Rack 1U |
| Technology | Line-Interactive High Frequency (Pure Sinewave, Booster + Fader) |
| Input nominal voltage | 200V-240V |
| Output voltage | 230V (+6 / -10 %) |
| Input | IEC C14 (10A) |
| Outputs Rack 1U models | 4 x IEC C13 (10A) |
| Dimensions | 438mmx509mmx43.2mm |
| Weight | 13.7kg |
| Brand Name | EATON |
| Model Number | EATON 5P Gen2 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Eaton 5P1150iR 1150VA 770W Eaton 5P 1150I Rack1U Eaton 5P Rackmount Compact UPS
Eaton 5P 650VA Line Interactive Rackmount UPS With Advanced LCD / Energy
CE Eaton 5P UPS / Eaton 5P 850VA Line Interactive Rackmount High Frequency
Overload Protection Eaton 5P UPS 1150VA 770W Eaton 5P 1150I Rack1U
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P, Western Union, MoneyGram | Supply Ability | 500000pieces/Year |
| Packaging Details | Carton | Model No | 5P850IRG2 |
| Rating (VA/W) | 850VA / 680W | Format | Tower or Rack 1U |
| Technology | Line-Interactive High Frequency (Pure Sinewave, Booster + Fader) | Input nominal voltage | 200V-240V |
| Output voltage | 230V (+6 / -10 %) | Input | IEC C14 (10A) |
| Outputs Rack 1U models | 4 x IEC C13 (10A) | Dimensions | 438mmx509mmx43.2mm |
| Weight | 13.7kg | Brand Name | EATON |
| Model Number | EATON 5P Gen2 | Place of Origin | China |
| High Light | Eaton 5P850IRG2 850VA UPS ,Eaton 5P850IRG2 230V UPS ,Eaton 5P850IRG2 680W UPS | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Agent
Year Established:
2006
Total Annual:
10 Million-50 Million
Employee Number:
1000~2000
Ecer Certification:
Verified Supplier
Vesion Tech Co., Ltd. is a high-tech enterprise headquartered in Shenzhen's Futong Haizhi Technology Park, with integrated R&D and sales centers. Focus on power management, thermal management and lithium battery energy storage solutions. Our associate factory's 18,630-square-meter automated pro... Vesion Tech Co., Ltd. is a high-tech enterprise headquartered in Shenzhen's Futong Haizhi Technology Park, with integrated R&D and sales centers. Focus on power management, thermal management and lithium battery energy storage solutions. Our associate factory's 18,630-square-meter automated pro...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!