Products
Manufacturer of a wide range of products which include 3700mWh Type C 6f22 9V Multimeter Rechargeable Lithium ion Battery,Aaa 1.5 V Rechargeable VP Li Ion Battery,4 Slots 1.5V Li ion Rechargeable VP Battery Charger For AA and AAA ...
MOQ: 10000 units
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ Inner Box/ Carton |
| Product Name | 9v Rechargeable Li-ion Battery OEM/Private Label Ready |
| Life Cycle | 1000+ Times |
| Led Indicator | Flashing Green When Charging; Solid Green When Fully Charged |
| Battery Type | Li Ion Battery |
| Cell Shape | Square |
| Weight | 25±0.5g |
| Charging Mode | Type-C Cable |
| Size | 48.5*26.5*17.5 ±0.5mm |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | 9VC-10CV |
| Certification | CE-EMC FCC UN38.3 MSDS ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ Inner Box/ Carton |
| Product Name | Stable Voltage Output Rechargeable AAA Li-ion Battery |
| Life Cycle | 1000+ Times |
| Battery Type | Li ion Battery |
| Cell Shape | Cylindrical |
| Weight | 9±0.5g |
| Charging Mode | Charger for 1.5V Ii-ion battery |
| Size | 10*44 ±0.5mm |
| Integrated Safety Protection | overcharge/over-discharge/ overcurrent/ short-circuit |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | 3AN-35 |
| Certification | CE-EMC ,FCC ,UN38.3 ,MSDS, KC, PSE |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ innner Box/ Carton |
| Product Name | AA and AAA Lithium Battery Charger |
| Input Voltage | DC 5V |
| Output Port | Type-C/USB-C |
| Output | 1.5V AA1000mA AAA500mA |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Charging Indicator | Green & Red |
| Charging Method | Constant Current/Constant Voltage |
| Protection | Overcurrent, Short Circuit Protection, Overvoltage, Over-charging |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | M7032 |
| Certification | CE-EMC FCC PSE UK CA ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ innner Box/ Carton |
| Product Name | Protable 8 Slot 1.5V Li-ion Charger for AA Batteries |
| Input | DC 5V/3A |
| Output | 1.5V 350mA |
| Port | TYPE-C |
| Type | All In One |
| Charging Indicator | Green & Red |
| Battery type | AA lithium battery |
| Protection | Overcurrent, Short Circuit Protection |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | M7036 |
| Certification | CE-EMC FCC PSE UK CA ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ innner Box/ Carton |
| Product Name | Universal Charger for Rechargeable AA AAA Battery |
| Input | DC 5V/2A |
| Output | 1.2V 500mA/200mA , 1.5V 300-500mA/70-120mA |
| Port | TYPE-C |
| Type | All In One |
| Charging Indicator | Electric Screen Flashes |
| Battery type | AAA AA Rechargeable battery |
| Protection | Overcurrent, Short Circuit Protection |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | M9501 |
| Certification | CE-EMC FCC PSE UK CA ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ innner Box/ Carton |
| Product Name | 8 Slots 1.5V Li-ion Charger for AA AAA Batteries |
| Input | DC 5V/2A |
| Output | 1.5V 1000mA/500mA |
| Port | TYPE-C |
| Type | All In One |
| Charging Indicator | Green & Red |
| Battery type | AA lithium battery & AAA lithium battery |
| Protection | Overcurrent, Short Circuit Protection |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | M7034 |
| Certification | CE-EMC FCC PSE UK CA ROHS |
| Place of Origin | China |
MOQ:
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T D/P L/C |
| Packaging Details | Paper Color Box/ innner Box/ Carton |
| Product Name | High-Efficiency Power Solution for AA/AAA 1.5V Batteries |
| Input Voltage | DC 5V |
| Output Port | Type-C / USB-C |
| Output | 1.5V AA1000mA AAA500mA |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Charging Indicator | Green & Red |
| Charging Method | Constant Current / Constant Voltage |
| Protection | Overcurrent, Short Circuit Protection, Overvoltage, Over-charging |
| Brand Name | VP / No Logo / Customize brand / OEM / ODM |
| Model Number | M7032 |
| Certification | CE-EMC FCC PSE UK CA ROHS |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!