Products
Manufacturer of a wide range of products which include WPC Unequal Double Door , Interior Double Doors For Apartment,Attractive Design Stable WPC Double Doors Moisture Proof 1200mm Width,PVC HDF Composite Residential WPC Doors Woo...
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD90/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Door style | Unequal Interior Double Door |
| Standard size | 2100*1200*45MM |
| Surface Finishing | Painting/ PVC laminted/ Heat transfer |
| Application | Apartment,Hotel, School, Office, Residence, Villa |
| Function | Waterproof /Sound insulation/Recyclable/ Environmental protection |
| Position | Exterior/Interior Entrance Door |
| Warranty | 10years |
| Opening Direction | Inward/Outward |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-003 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD90/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Door style | Moisture Resistance WPC Double Doors |
| Standard size | 2100*1200*45MM |
| Surface Finishing | Painting/ PVC laminted/ Heat transfer |
| Application | Apartment,Hotel, School, Office, Residence, Villa |
| Function | Waterproof /Sound insulation/Recyclable/ Environmental protection |
| Position | Exterior/Interior Entrance Door |
| Warranty | 10years |
| Opening Direction | Inward/Outward |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-003 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD100/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Material: | WPC |
| Door leaf : | 45mm thickness |
| Features : | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming |
| Warranty: | 10years |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-015 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD90/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Material: | WPC |
| Door leaf : | 45mm thickness |
| Features : | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming, Mold proof, Moth proof, Eco-friendly |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-001 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD90/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Material: | WPC |
| Door leaf : | 45mm thickness |
| Features : | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming, Mold proof, Moth proof, Eco-friendly |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-001 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD200/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Material | Waterproof WPC Door |
| Door thickness | 35/45mm |
| Features | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming |
| Warranty | 10years |
| Available | Door Frame,Panel,Decking,etc. |
| Color | Pearl White, Ivory White, Red Grain, Maple, etc. |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-005 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD200/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 10000 Piece/Pieces per Month |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Custom Service | Available |
| Technology | Hot Vacuum & Heat Transfer |
| Material | WPC Composite |
| Features | Anti-flaming,Free-formaldehyde, Waterproof |
| Warranty | 10years |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-007 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD100/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Surface Finishing | Finished |
| Door leaf | 2100*900*45mm |
| Features | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming |
| Warranty | 10years |
| Color | Customized Color |
| After-sale Service | Onsite Inspection, Online technical support |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-010 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD100/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Door Leaf | 600/650/700/750/800/850/900mm |
| Surface Finishing | Finished |
| Door Type | Fire Solid Core Wpc Door |
| Feature | Eco-friendly, Anti-Cracking and Deformation, Insect Resistant |
| Warranty | More than 5 years |
| Opening Method | Push and Pull |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-015 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
MOQ: 1set samples
Price: USD45-USD200/pcs
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 200000sets/per year |
| Delivery Time | 20-30 days after 30% deposit received(1*40HQ, about 400 sets) |
| Packaging Details | Plastic film+soft pvc cover+ strong carton with mark. |
| Material | WPC Composite |
| Width | 600 to 900mm |
| Features | Free-formaldehyde, Waterproof, Anti-flaming |
| After-sale Service: | Online technical support, Onsite Installation, Onsite Training |
| Warranty | 10years |
| Height | 2020 / 2030 / 2050 / 2100mm |
| Brand Name | Juye wpc doors |
| Model Number | HSZ-009 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | Foshan, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!