| Model Number | SPX-5030A |
| Certification | CE ISO |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
Portable Security airport x ray scanning machine luggage scanner
LCD Accord X Ray Scanning Machine Detect Baggage Drug Explosive Powder
Security Mobile X-ray Scanning Machine Luggage Inspection Find Weapons
Luggage Inspection X Ray Scanning Machine System Security Checkpoints
Product Specification
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union | Supply Ability | 300 sets/ month |
| Delivery Time | 7 working days after got your full payment | Packaging Details | Plywood Pallet |
| Name | X Ray Baggage Scanner | Tunnel size | 504*320mm (w*h) |
| Max Load | 100kgs | Penetration | 10mm steel panel |
| Monitor | 17inch | Have in stock | Yes |
| X Ray generator anode voltage | 80KV | Application | School |
| Brand Name | SECUPLUS | Model Number | SPX-5030A |
| Certification | CE ISO | Place of Origin | China |
| High Light | SPX 5030A X Ray Scanning Machine ,80KV X Ray Scanning Machine ,SPX 5030A X Ray Baggage Scanner | ||
SPX 5030A X Ray Scanning Machine For School Small Parcels Inspection
SECUPLUS X Ray Scanning Machine For School Small Parcels Inspection
Specifications
| Tunnel size | 504*320mm (w*h) |
| Conveyor speed | 0.20m/s |
| Conveyor height | 693mm |
| Max Load | 100kgs |
| Wire Resolution | 38AWG |
| Spatial resolution | vertical:diameter 1.0mm,horizontal:diameter 1.0mm |
| Penetration | 10mm steel panel |
| Monitor | 17inch,resolution 1280*1024 |
| X Ray generator anode voltage | 80KV |
| Cooling/operation cycle | Oil Cooling /100% |
| X ray Dose per inspection | <0.16 μSv |
| Zoom | Variable zoom up to X32, support continuous magnification. |
| Image Checking | Continuous check back image |
| Storage capacity | Can store more than 100000 image |
| Dose per inspection | <0.125 μSv |
| Film safety | In accordance with ASA/ISO1600 film safe standard |
| Frame size | 1199*728*1197mm (L*W*H) |
| Weight | 280kg |
| Environment temperature/humidity | - 3℃~+40℃±2℃ / 5%~95%(non-condensing) |
| Storage temperature/humidity | -43℃~+60℃±2℃ / 5%~95%(non-condensing) |
| Power | 220VAC (+/-10%) 50+/-3HZ |