Products
Manufacturer of a wide range of products which include Solar Hybrid Inverters 48v 6KW 230Vac Single Phase Solar System Frequency 50Hz /,DC Home Solar Hybrid Inverters 5KW Single Phase Solar System,YF02 500W Portable Power Station ...
MOQ: 1Pieces
Price: Bargain
| Delivery Time | 14Days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000/Days |
| Packaging Details | Carton/Wooden Box |
| Rated Output Power | 6KW |
| Max_Peak Power | 12,000VA |
| Rated Output Voltage | 230Vac |
| Rated AC Frequency | 50/60Hz |
| Dimensions | 556*3454182mm |
| Weight | 19.2kg |
| Brand Name | YUNFAN |
| Model Number | YF-HES |
| Place of Origin | Shenzhen |
| Certification | CE,ROHS,UL |
MOQ: 1Pieces
Price: Bargain
| Delivery Time | 14Days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 10000/Days |
| Packaging Details | Carton/Wooden Box |
| Rated Output Power | 5,000W |
| Max_Peak Power | 10,000VA |
| Rated Output Voltage | 230Vac |
| Protection Level | IP65 |
| Rated AC Frequency | 50/60Hz |
| Dimensions | 556*3454182mm |
| Brand Name | YUNFAN |
| Model Number | YF-HES |
| Place of Origin | Shenzhen |
| Certification | CE,ROHS,UL |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 384Wh, 12.8V, 30Ah |
| AC Output | 110V/220V, 50Hz/60Hz |
| Rated Power | 500W |
| Peak Power | 1000W |
| USB Output | 5V/18W Max |
| DC Output | 12V/3A |
| Input Charging | 14.6V/5A AC Charger (included) |
| Product Dimensions | 410mm × 259mm × 248mm |
| Package Dimensions | 320mm × 175mm × 175mm |
| Product Weight | 5.26kg (Net), 6.2kg (Gross) |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YF02-500W-A |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 870Wh, 12.8V, 68Ah |
| AC Output | 110V/220V, 50Hz/60Hz |
| Rated Power | 600W |
| Peak Power | 1200W |
| Solar Input | 12-45V, 15A (200W max built-in MPPT) |
| USB Output | 5V/2A × 5 + Type-C × 1 |
| DC Output | 12V/3A |
| Charging Methods | Solar, Vehicle, AC Wall Charger (14.6V/8A) |
| Safety Features | Full seven-protection system |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YF02-600W-C |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 1024Wh, 12.8V, 86Ah |
| AC Output | 110V/220V, 50Hz/60Hz |
| Rated Power | 1000W |
| Peak Power | 2000W |
| Solar Input | 12-45V, 15A (200W max built-in MPPT) |
| USB Output | 5V/2A × 2 + Type-C × 2 |
| Charging Methods | Solar, Vehicle, AC Wall Charger |
| Product Dimensions | 320mm × 190mm × 220mm |
| Package Dimensions | 460mm × 265mm × 285mm |
| Product Weight | 12.5kg |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX02-1000W-C |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 2048Wh, 25.6V, 80Ah |
| AC Output | 110V / 220V, 50Hz / 60Hz |
| Rated Power | 2000W |
| Peak Power | 4000W |
| Solar Input (MPPT) | 12-45V, 20A (500W Max) |
| AC Output Ports | 4 Outlets |
| USB Output | 5V/2A × 5 + Type-C × 1 |
| Display | Battery Voltage, Output Voltage, Power Level |
| Charging Methods | Solar, Vehicle (12-45V, 20A), AC Wall (29.2V, 20A) |
| Low Voltage Protection | Alarm at 21V, Cutoff at 20V |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX02-2000W-D |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 2048Wh, 25.6V, 80Ah |
| AC Output | 110V / 220V, 50Hz / 60Hz |
| Rated Power | 3000W |
| Peak Power | 6000W |
| Solar Input (MPPT) | 12-45V, 20A (500W Max) |
| AC Output Ports | 4 Outlets |
| USB Output | 5V/2A × 5 + Type-C × 1 |
| Display | Battery Voltage, Output Voltage, Power Level |
| Charging Methods | Solar, Vehicle (12-45V, 20A), AC Wall (29.2V, 20A) |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX04-3000W-D |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 1024Wh, 12.8V, 80Ah |
| AC Output | 110V / 220V, 50Hz / 60Hz |
| Rated Power | 1000W |
| Peak Power | 2000W |
| Solar Input (MPPT) | 12-45V, 15A (200W Max) |
| AC Output Ports | 4 Outlets |
| USB Output | 5V/2A × 2 + Type-C × 2 |
| Charging Methods | Solar, Vehicle, AC Wall Charger |
| Low Voltage Protection | Alarm at 11V, Cutoff at 10V |
| Product Weight | 12.5kg |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX03-1000W-A |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 5120Wh, 25.6V, 205Ah |
| AC Output | 110V / 220V, 50Hz / 60Hz |
| Rated Power | 4000W |
| Peak Power | 8000W |
| Solar Input (MPPT) | 12-45V, 20A (500W Max) |
| AC Output Ports | 4 + 3 Outlets (7 Total) |
| USB Output | 5V/2A × 5 + Type-C × 1 |
| Display | Battery Voltage, Output Voltage, Power Level |
| Charging Methods | Solar, Vehicle (12-45V, 20A), AC Wall (29.2V, 20A) |
| Product Dimensions | 505mm (L) × 260mm (W) × 320mm (H) |
| Product Weight | 40kg (Net), 42kg (Gross) |
| Key Feature | Retractable Pull Handle & Transport Wheels |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX03-4000W-C |
| Certification | MSDS UN38.3 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 100
Price: Call for pricing
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 working days |
| Packaging Details | carton package |
| Battery Capacity | 7168Wh, 25.6V, 280Ah |
| AC Output | 110V / 220V, 50Hz / 60Hz |
| Rated Power | 6000W |
| Peak Power | 12000W |
| Solar Input (MPPT) | 12-45V, 20A (500W Max) |
| AC Output Ports | 3 Industrial Outlets |
| USB Output | 5V/2A × 5 + Type-C × 1 |
| Display | Battery Voltage, Output Voltage, Power Level |
| Charging Methods | Solar, Vehicle (12-45V, 20A), AC Wall (29.2V, 20A) |
| Product Weight | 62kg (Net), 65kg (Gross) |
| Key Feature | Heavy-Duty Retractable Pull Handle & Transport Wheels |
| Brand Name | Yunfan |
| Model Number | YFZX03-6000W-C |
| Certification | MSDS Un38.3 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!